O GRANTEXU > Jak uspořit za energie v podniku díky dotacím

Hledáte způsoby, jak ušetřit za energie ve vašem výrobním podniku? Víte, jak na energiích ušetřit dlouhodobě a to díky dotacím?

Získání dotační podpory je v tomto čase nasnadě více, než kdy dříve. Využijte této situace pro vylepšení vašeho podnikání, které vám, následně pomůže chytit druhý dech.

Načerpejte inspiraci a zjistěte, jak získal dotaci na úspory energie Pivovar Nová Paka a co mu tento projekt přinesl. 

Pivovar Nová Paka

Je samostatným, nezávislým pivovarem a velikostně se řadí mezi menší průmyslové pivovary. Díky nepřetržité tradici výroby piva a citlivým rekonstrukcím, stavebním úpravám v duchu původní architektury, je možné vidět i dnes pivovar tak, jak byl v roce 1872 postaven.

Historie pivovaru

Přestože pivovar procházel postupnými rekonstrukcemi, v zásadě se nezměnila technologie výroby, na což je pivovar právem hrdý. Vytápění v parních kotlích na tuhé palivo, v tomto případě na hnědé uhlí je ovšem neekologické, v důsledku neefektivní a neekonomické. Je tedy zapotřebí neustále hledat možnosti, jak snižovat výrobní vstupy a zvyšovat efektivitu procesů.

Kdo šetří, má za tři

Na základě doporučení zpracovatele energetického posudku přistoupil pivovar v rámci projektu k realizaci třech opatření:

  • Výměna technologie – kompresoru s výměníkem ZZT
  • Výměna zdroje tepla
  • Změny v systému výroby a regulace tepelné soustavy

Všechna opatření jsou v souladu s podporovanými aktivitami programu podpory Úspory energie. V rámci předkládané žádosti o dotaci došlo tedy k výměně parních kotlů na hnědé uhlí za vyvíječ páry a na novou otopnou soustavu byl instalován systém měření a regulace. Došlo i k výměně kompresoru, kdy stávající byl nahrazen dvojicí nových kompresorů s frekvenčními měniči. Pro účely instalace zdrojů tepla bylo potřeba vybudovat v areálu pivovaru také nové rozvody pro plyn a plynové přípojky. Přínosem projektu je úspora energie a snížení emisí CO2.

Pro lepší budoucnost

Úspora díky realizaci opatření dosahuje téměř 600 tis. Kč ročně jen na nákladech na energii. Také snížení emisí CO2 o 1 304 tun ročně je přínos, který žadatele řadí mezi firmy, kterým záleží na zlepšování životního prostředí. Náš klient spadá mezi střední podniky, proto získal 40% dotaci. 

Těmto společnostem jsme již pomohli získat dotaci na realizaci energeticko úsporných opatření:

Rádi pomůžeme i vám.

Vhodné dotační programy:

Úspory energie

Úspory energie

Až 65% dotace na snížení energetické spotřeby budov, využití nevyčerpatelných energetických zdrojů, modernizaci rozvodů a mnoho dalšího, za účelem snížení uhlíkové stopy a zvýšení úspor při spotřebě energie.

Technologie pro MAS_CLLD

Technologie pro MAS_CLLD

Až 45% dotace na technologie, vybavení a propojení pořizovaných či stávajících technologií autonomní obousměrnou komunikací do výrobního procesu.

ZAUJALY VÁS DOTACE?

Vyplňte formulář a my vám rádi pomůžeme.

S námi vám neutečou žádné důležité novinky

Zvolte prosím, o jaký typ dotací se zajímáte: *