TOP 3 dotace pro podniky

Varování

V článku Vám chceme demonstrovat výjimečnou časovou návaznost trojice dotací. Ale to neznamená, že Váš podnik musí tuto souslednost dodržet. Pokud už máte a nepotřebujete další prostory a vybavení pro místo, kde budete vyvíjet produktovou či procesní inovaci, tak přeskočíte dotaci Potenciál a budete se zajímat o Aplikaci a Inovaci. S námi se zorientujete.

Chci vyvíjet, ale nemám na čem?

S Potenciálem budete mít kde. S jeho pomocí vytvoříte zázemí pro výzkum a vývoj. S Potenciálem postavíte a vybavíte výzkumné středisko, anebo prototypovou dílnu. Záleží na Vás, zda zvolíte rekonstrukci stávajících prostor, ale můžete klidně postavit i prostory nové. Co se Vám více hodí?

Ale pozor, oproti dvěma následujícím dotacím, je tato 50% EU dotace určená výhradně pro malé a střední podniky. U Aplikace a Inovace toto omezení neplatí.

Chci vyvíjet, ale nemám za co?

S tím pomůže program Aplikace. V infografice na konci článku upozorňujeme na synergii mezi předchozím Potenciálem a Aplikací. Dotace lze čerpat souběžně. Postavíte a vybavíte (Potenciál), a pak pořídíte materiál a zaměstnáte chytré mozky (Aplikace).

Pokud už tedy máte výzkumné středisko nebo prototypovou dílnu, využijete Aplikaci na mzdy výzkumníků, na materiál, na náklady smluvního výzkumu a na další provozní náklady.

Dotaci využijete třeba na projekt výzkumu využití nového materiálu k aplikaci do nových produktů.

Procentuální výše podpory se odvíjí podle toho, jestli Váš projekt spadá do průmyslového nebo experimentálního vývoje. Také záleží, jestli na projektu budete spolupracovat s organizací pro výzkum a šíření znalostí. S nadsázkou lze říct, že podle toho, s jakou kombinací karet rozehrajete žádost o dotaci na Váš projekt, tak takovou dotaci dostanete. Dotace se pohybuje od 25 % do zajímavých 80 %.

Tato EU dotace je určena pro podniky všech velikostí. Jdeme dál!

Už jsem vyvinul, ale nemám kapacity k uvedení do ostrého provozu?

Dvě předchozí dotace slouží k tomu, aby Vaše firma vyvinula procesní či produktovou inovaci. Mají podpořit podniky v tom, aby ve svém výzkumném středisku či prototypové dílně něco vymysleli a odzkoušeli to. Dotační program Inovace tu je od toho, aby se vše uvedlo do ostrého provozu.

Potřebujete k tomu pořídit, vystavět či rekonstruovat nemovitost, kde rozeběhnete výrobu? Co pořízení nových výrobních zařízení, strojů, hardware a software? Neobejdete se bez pořízení licencí, patentů, software a dat? Právě proto tu je až 45% dotace Inovace! Je určená pro podniky všech velikostí.

ZAUJALY VÁS DOTACE?

Vyplňte formulář a my vám rádi pomůžeme.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky