Je rozhodnuto, dotace na fotovoltaiky bude!

Dle poslední aktualizace harmonogramu dotačních výzev pro rok 2019 Ministerstvo průmyslu a obchodu počítá s vyhlášením výzvy na pořízení fotovoltaických elektráren pro podnikatele ještě v tomto roce. 

Chcete snížit energetickou náročnost a uvažujete nad pořízením zdroje energie z obnovitelných zdrojů? Zároveň chcete přispět k vlastní soběstačnosti? Nepřenechejte rozhodování někomu jinému, alokace je „pouze“ 500 mil. Kč.

Základní fakta o dotaci

  • podpora až 80 % ze způsobilých výdajů
  • dotaci lze použít na instalaci fotovoltaických systémů včetně související akumulace elektrické energie pro vlastní spotřebu
  • žádat může podnikatelský subjekt – malý, střední i velký podnik (dokoce i podnik vlastněný až ze 100 % veřejným sektorem) 
  • všechny projekty musí být realizovány v areálech mimo hl. m. Prahu

Příjem žádostí začne už v lednu příštího roku, proto je třeba se přípravou žádosti zabývat již nyní. Kdo dřív přijde, ten má větší šanci na schválení dotace. Více informací o dotaci najdete zde.

Jak fotovoltaika funguje?

Pokud se chcete dozvědět, jak je to s účinností fotovoltaických elektráren, na jakém principu fungují, jak dotaci na fotovoltaiky získat a na co si dát pozor při přípravě žádosti, přijďte na seminář 10. 10. 2019 v Brně. Provádět jím budou odborníci na energetické projekty, obnovitelné zdroje i dotační poradenství. 

Seminář jsme pro Vás připravili ZDARMA, stačí se zaregistrovat níže pomocí formuláře nebo na tel.: 800 151 111

Setkáme se? 

Registrace vaší účasti

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky