(Ne)přehledné sazby DPH u piva od 1. května 2020

2 minuty čtení

O GRANTEXUČlánky a informace O daních > (Ne)přehledné sazby DPH u piva od 1. května 2020

V médiích a na sociálních sítích se objevilo několik článků a tabulek, které upozorňují na nepřehledné zdanění piva různými sazbami DPH. Ministerstvo financí se k této problematice vyjádřilo ve svém prohlášení (https://www.mfcr.cz/cs/aktualne/v-mediich/2020/jak-je-to-ve-skutecnosti-s-dph-u-piva-37446). Dle vyjádření Ministerstva financí jsou skutečnosti daleko jednodušší. Na prodej piva budou prý uplatňovány pouze dvě sazby DPH, a to snížená ve výši 10 % na točené pivo konzumované v restauračních zařízení a na balené pivo nebo pivo konzumované mimo restaurační zařízení základní sazba ve výši 21 % DPH. Nicméně dle odborníků znění zákona o DPH tak jednoznačné není. Předpokládá se tak, že k této problematice se vyjádří také Generální finanční ředitelství skrze oficiální informaci, kde by měly být veškeré nejasnosti objasněny. O dalším vývoji v této věci vás budeme informovat.

Mohlo by Vás také zajímat...

(Ne)přehledné sazby DPH u piva od 1. května 2020

(Ne)přehledné sazby DPH u piva od 1. května 2020

V médiích a na sociálních sítích se objevilo několik článků a tabulek, které upozorňují na nepřehledné zdanění piva různými sazbami DPH. Dle vyjádření Ministerstva financí jsou skutečnosti daleko jednodušší, odborníci se však shodují, že znění zákona o DPH tak jednoznačné není.

Novela EET a s ním spojené snížení sazeb DPH

Novela EET a s ním spojené snížení sazeb DPH

Novela zákona č. 112/2016 Sb., o evidenci tržeb (dále jen „EET“) nabyla účinnosti z části k 1. listopadu 2019, zbývající část pak nabývá účinnosti k 1. květnu 2020. Jaké změny přináší?

Potřebujete poradit s daněmi?

Vyplňte formulář a my vám rádi pomůžeme.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky