Jednání Platformy pro přípravu OP TAK

2 minuty čtení
O GRANTEXU > Články a informace > O dotacích > Jednání Platformy pro přípravu OP TAK

Včera proběhlo čtvrté jednání Platformy pro přípravu Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK), tedy navazující operačního programu na Operační program pro podnikání a konkurenceschopnost (OP PIK). OP PIK byl, respektive posledním rokem je, stěžejním programem pro podporu českých podnikatelů v programovém období 2014 – 2020. 

Účastníci si mohli poslechnout o aktuálních informacích k přípravám samotného programu. Vedoucí oddělení koncepcí Pavel Juráš se dotkl témat jako je podpora velkých podniků, míra spolufinancování dle typu regionu, základních podmínky k využití finančních nástrojů a dalších.

K čemu lze OP TAK využít?

  • čistá mobilita,
  • problematika energetické účinnosti,
  • podpora komplexních projektů,
  • využití integrovaných nástrojů,
  • a další.

Nyní musí text programového dokumentu OP TAK být schválen ČR, a to umožní zahájení formálního procesu vyjednávání s Evropskou komisí.

Celý článek naleznete zde

Zdroj: (www.mpo.cz) 

Využijte čas k potřebné precizní přípravě. Dokážete podat žádost sami nebo se raději poradíte s odborníky, pro které jsou dotace denním chlebem?

Více o operačním programu:

Co firmy čeká v novém programovém období? OP TAK - 1. díl

Co firmy čeká v novém programovém období? OP TAK - 1. díl

Pojďte se seznámit s novým Operačním programem Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK), v prvním díle se dozvíte více o samotném programu a o čtyřech specifických cílech včetně podporovaných aktivit. Je to totiž velká šance pro firmy, jak zvýšit technologickou úroveň a zároveň předběhnout konkurenci!

Co firmy čeká v novém programovém období? OP TAK - 2. díl

Co firmy čeká v novém programovém období? OP TAK - 2. díl

Pokračujeme v představení nového Operačního programu technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK). V druhém díle se dozvíte nejen o podpoře do obnovitelných zdrojů, oběhového hospodářství a lepšímu přizpůsobení se změnám klimatu.

Co firmy čeká v novém programovém období? OP TAK - 3. díl

Co firmy čeká v novém programovém období? OP TAK - 3. díl

Pokračujeme v představení nového Operačního programu technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK). V tomto díle se dozvíte o podpoře digitálního připojení. Kdo bude moci žádat o dotaci a na co bude možné získat podporu?

ZAUJALA VÁS DOTACE?

Vyplňte formulář a my vám rádi pomůžeme.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky