12 miliard Kč - MPO vyhlásí poslední letošní výzvy, které to budou?

3 minuty čtení
O GRANTEXU > Články a informace O dotacích > 12 miliard Kč - MPO vyhlásí poslední letošní výzvy, které to budou?

Jak jste možná již zaregistrovali, 11. 8. Ministerstvo průmyslu a obchodu aktualizovalo na svých stránkách harmonogram dotačních výzev. Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) rozdělí podnikatelům v závěrečném kole výzev ještě 12 miliard korun.

Oblasti, které budou ještě v tomto roce podpořeny, jsou zaměřeny na investice do výzkumu a vývoje, vysokorychlostního internetu, také úspory energie, technologie pro Průmysl 4.0 a další. Dle této aktualizované zprávy OP PIK v závěru programového období 2014 až 2020 výrazně zrychlil a v posledních měsících zaznamenal rekordní čerpání prostředků.  Od letošního března MPO každý měsíc jen prostřednictvím dotací proplatilo českým podnikatelům víc než 1 miliardu korun.                                                              

Nejspíše vás nepřekvapí, že některé výzvy byly vzhledem k aktuální situaci zrušeny úplně a letos už se nevyhlásí. Konkrétně se jedná o výzvy: Nízkouhlíkové technologie v aktivitách elektromobilita, akumulace energie a druhotné suroviny, Obnovitelné zdroje energie, Partnerství znalostního transferu, Technologie pro začínající malé podniky, Školicí střediska, Nemovitosti a Marketing. 

Toto závěrečné kolo výzev je tak poslední možností, jak v tomto programovém období mohou podnikatelé zrealizovat své záměry s přispěním fondů Evropské unie. Ministerstvo průmyslu a obchodu zároveň informovalo, že nyní intenzivně pracuje na spuštění výzev z nového Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK). Zahájení podpory pro roky 2021 až 2027 resort chystá už na 2. polovinu příštího roku. 

Aktualizovali jsme pro vás také náš pravidelný přehled dotací.

S přípravou žádosti vám rádi pomůžeme. Neváhejte nás kontaktovat přes formulář níže či nám zavolejte na naši bezplatnou infolinku. 

Jednotlivé dotační programy...

Úspory energie

Úspory energie

Dotace na snížení energetické náročnosti objektů, které slouží k podnikání.

Inovace - Inovační projekt

Inovace - Inovační projekt

S dotací uvedete do ostré výroby inovované produkty, které jste buď vyvinuli vlastním výzkumem a vývojem, nebo jste k těmto produktům získali práva.

Aplikace

Aplikace

Dotace na průmyslový výzkum a experimentální vývoj. Dotace je určena na vývoj nových produktů, technologických postupů, procesů apod.

Potenciál

Potenciál

Dotace na vytvoření nebo rozvinutí kvalitního zázemí pro vlastní výzkumné a vývojové aktivity.

Poradenství

Poradenství

Dotace na výdaje za poradenské služby poskytnuté externími poradci.

Technologie (Průmysl 4.0)

Technologie (Průmysl 4.0)

Dotace na technologie a vybavení. Dotace na propojení pořizovaných či stávajících technologií autonomní obousměrnou komunikací do výrobního procesu.

Služby infrastruktury

Služby infrastruktury

Dotace na provozování vědeckotechnických parků a to prostřednictvím osobních nákladů, režijních nákladů, nákupu externích služeb poradců a expertů, marketingu a propagace.

ZAUJALY VÁS DOTACE?

Vyplňte formulář a my vám rádi pomůžeme.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky