12 miliard Kč - MPO vyhlásí poslední letošní výzvy, které to budou?

3 minuty čtení
O GRANTEXU > Články a informace O dotacích > 12 miliard Kč - MPO vyhlásí poslední letošní výzvy, které to budou?

Jak jste možná již zaregistrovali, 11. 8. Ministerstvo průmyslu a obchodu aktualizovalo na svých stránkách harmonogram dotačních výzev. Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) rozdělí podnikatelům v závěrečném kole výzev ještě 12 miliard korun.

Oblasti, které budou ještě v tomto roce podpořeny, jsou zaměřeny na investice do výzkumu a vývoje, vysokorychlostního internetu, také úspory energie, technologie pro Průmysl 4.0 a další. Dle této aktualizované zprávy OP PIK v závěru programového období 2014 až 2020 výrazně zrychlil a v posledních měsících zaznamenal rekordní čerpání prostředků.  Od letošního března MPO každý měsíc jen prostřednictvím dotací proplatilo českým podnikatelům víc než 1 miliardu korun.                                                              

Nejspíše vás nepřekvapí, že některé výzvy byly vzhledem k aktuální situaci zrušeny úplně a letos už se nevyhlásí. Konkrétně se jedná o výzvy: Nízkouhlíkové technologie v aktivitách elektromobilita, akumulace energie a druhotné suroviny, Obnovitelné zdroje energie, Partnerství znalostního transferu, Technologie pro začínající malé podniky, Školicí střediska, Nemovitosti a Marketing. 

Toto závěrečné kolo výzev je tak poslední možností, jak v tomto programovém období mohou podnikatelé zrealizovat své záměry s přispěním fondů Evropské unie. Ministerstvo průmyslu a obchodu zároveň informovalo, že nyní intenzivně pracuje na spuštění výzev z nového Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK). Zahájení podpory pro roky 2021 až 2027 resort chystá už na 2. polovinu příštího roku. 

Aktualizovali jsme pro vás také náš pravidelný přehled dotací.

S přípravou žádosti vám rádi pomůžeme. Neváhejte nás kontaktovat přes formulář níže či nám zavolejte na naši bezplatnou infolinku. 

Jednotlivé dotační programy...

Úspory energie

Úspory energie

Až 65% dotace na snížení energetické spotřeby budov, využití nevyčerpatelných energetických zdrojů, modernizaci rozvodů a mnoho dalšího, za účelem snížení uhlíkové stopy a zvýšení úspor při spotřebě energie.

Poradenství

Poradenství

Získejte až 50% podporu na certifikaci vašich výrobků, procesů nebo například systémů řízení. Podporován je také nákup poradenských služeb za účelem dosažení úspory vody v rámci podnikatelské činnosti.

Technologie pro MAS_CLLD

Technologie pro MAS_CLLD

Podpora malých a středních podniků prostřednictvím pořízení nových strojů, technologických zařízení a vybavení, SW řešení, IT infrastruktury a služeb.

Inovace – Inovační projekt

Inovace – Inovační projekt

S až 60% dotací uvedete do ostré výroby inovované produkty, které jste buď vyvinuli vlastním výzkumem a vývojem, nebo jste k těmto produktům získali práva. Podpora je určena malým, středním i velkým podnikům.

Aplikace

Aplikace

Až 85% dotace je určena na vývoj nových produktů, technologických postupů, procesů apod. Žádat mohou malé, střední i velké podniky.

Potenciál

Potenciál

Až 70% dotace na vytvoření nebo rozvinutí kvalitního zázemí pro vlastní výzkumné a vývojové aktivity. Podpora je určena pro malé, střední i velké podniky.

Služby infrastruktury

Služby infrastruktury

Až 100% dotace na provozování vědeckotechnických parků a to prostřednictvím osobních nákladů, režijních nákladů, nákupu externích služeb poradců a expertů, marketingu a propagace.

ZAUJALY VÁS DOTACE?

Vyplňte formulář a my se vám ozveme zpátky.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky

  • Zajímají mě dotace soukromého sektoru
  • Zajímají mě dotace veřejného sektoru
  • Zajímá mě obojí