Pojištění pohledávek

Pojištění pohledávek

Pojištění pohledávek

SLUŽBY > POJIŠTĚNÍ > Pojištění pohledávek

Jakých oblastí se pojištění pohledávek týká?

Dodávky zboží nebo poskytování služeb na zahraničních, ale i tuzemských trzích s sebou přinášejí řadu rizik, a to v různých fázích přípravy nebo realizace obchodního případu.
Jaká jsou rizika? Na jedné straně může jít o neúplně nebo nesprávně provedený marketingový průzkum trhu, tedy např. o situace, kdy dané zboží je na místním trhu oproti očekávání špatně prodejné, cenová hladina špatně nastavená nebo dané teritorium neskýtá dostatek jistoty z hlediska politické a ekonomické stability.

Druhým typem rizik je volba odběratele, jeho schopnost a ochota plnit závazky. Zejména v oblasti pojištění tohoto druhého typu rizik se jeví jako velmi vhodná forma zabezpečení rizika pojištění dodavatelských úvěrů. 

Novinky ze světa pojištění

Pojištění uměleckých předmětů a sbírek

Pojištění uměleckých předmětů a sbírek

Koupě různých uměleckých předmětů se jeví jako výhodná investice a cesta ke zhodnocení finančních prostředků. Stejně jako každá jiná investice, i investice do umění s sebou nese určitá rizika. Jak se proti těmto rizikům chránit?

Co když vám zaměstnanci způsobí škodu?

Co když vám zaměstnanci způsobí škodu?

Pokud zaměstnanec způsobí škodu svému zaměstnavateli, dle platné legislativy může zaměstnavatel po zaměstnanci požadovat náhradu škody až do výše 4,5 násobku jeho průměrného měsíčního výdělku. Často se však stává, že v případě vzniku takové škody se jedná o poměrně vysoké částky.

MŮŽEME BÝT PROSPĚŠNÍ?

Vyplňte formulář a my vám rádi pomůžeme.

Máme přesah v mnoha oblastech

Umíme tak provázat důležité informace specialistů z více oborů mezi sebou, najít nečekaná řešení a účinně pomoci při nejdůležitějších momentech v řízení firem, obcí či neziskovek.
 

S námi vám neutečou žádné důležité novinky