O GRANTEXU > Jak v podniku financovat výzkum a vývoj

Hledáte způsoby, jak ve vašem podniku financovat výzkum a vývoj? Víte, že můžete využít financí z dotačního programu Aplikace? 

Získání dotační podpory je v tomto čase nasnadě více, než kdy dříve. Využijte této situace pro rozvoj vašeho podnikání, které vám, následně pomůže chytit druhý dech.

Načerpejte inspiraci a zjistěte, jak získala  dotaci na výzkum a vývoj společnost NAFIGATE Corporation a. s. a co jim tyto finance přinesly. 

Česká firma NAFIGATE Corporation a. s. je doslova a do písmene průkopníkem v boji za lepší život na planetě Zemi. Jako jediná na světě umí průmyslově zpracovat a využít použitý fritovací olej, který je jinak vysoce toxickým odpadem, a přeměnit jej na surovinu, kterou lze použít pro další účely a která je navíc plně biologicky odbouratelná. Vážíme si toho, že můžeme být společnosti NAFIGATE partnerem při získávání prostředků pro výzkum a vývoj technologií, které přispívají k lepšímu životu nás všech. Společnost NAFIGATE vytváří objevy, které se soustředí na tyto tři cíle:

čistá voda

čistý vzduch

svět bez syntetických plastů

Počáteční stav

S NAFIGATE Corporation, a.s. spolupracujeme již od roku 2015. Díky výborným zkušenostem z předchozích projektů zaměřených na výzkum technologií jsme měli možnost připravit firmu NAFIGATE na proces žádosti o dotaci i tentokrát. 

Cílem bylo zafinancovat rozvoj segmentu vláken "fibers", který je průnikem mezi nanovláky a biopolymery. Díky malé dostupnosti polymeru a velmi náročnému výzkumu zvlákňování měla a stále má společnost NAFIGATE velmi významný náskok před konkurencí.

Řešení

NAFIGATE jsme v první fázi pomohli navrhnout a podrobně specifikovat vlastní záměr jejich výzkumně vývojového projektu pro účely zvoleného dotačního programu AplikaceNadefinovali jsme cíle projektu včetně jeho konkrétních výstupů a popsali klíčové aktivity nezbytné pro jejich naplnění. Na základě těchto vstupních předpokladů byl podrobně sestaven celkový rozpočet projektu.

Kromě vlastního záměru jako povinné přílohy k žádosti o dotaci jsme současně pomáhali klientovi s náležitou identifikací veškerých subjektů spadajících do společné struktury dle definice malých a středních podniků pro výsledné stanovení velikosti podniku. Zároveň jsme společnosti NAFIGATE pomohli správně nastavit podmínky pro výběr dodavatele ve vazbě na smluvní výzkum tak, aby v průběhu realizace projektu nebylo nutné řešit problémy s uznatelností nákladů nebo snad riziko krácení dotace.

Výsledky

Firmě NAFIGATE jsme v konečném součtu získali dotaci v maximální výši 44 mil. Kč. NAFIGATE zůstává jedinou firmou na světě, která je schopná díky rozsáhlým výzkumům s dotační podporou vyrábět přírodní polymer z odpadu. Díky úspěšnému čerpání dotace pro výzkum a vývoj může NAFIGATE realizovat veškeré výzkumné aktivity v České republice, podporovat talentované mladé vědce a vytvářet množství nových pracovních míst.

„Hledali jsme skutečně silného partnera pro dotační management. Profesionalita, s jakou se dotační specialisté firmy Grantex věnovali našim záměrům a hledali to nejlepší řešení nám potvrdila, že jsme takového partnera skutečně našli. Měli jsme jistotu, že společně vyřešíme velkou dotační výzvu a překonáme všechny problémy s tím spojené. Naše spolupráce dlouhé roky stojí na profesionalitě, jistotě a osobní odpovědnosti týmu Grantex.“ 

Lenka Mynářová, Členka představenstva NAFIGATE Corporation, a.s.

Vhodné dotační programy:

AKCE: 

Potenciál

Potenciál

Až 50% dotace na vytvoření nebo rozvinutí kvalitního zázemí pro vlastní výzkumné a vývojové aktivity. Podpora je určena pro malé, střední i velké podniky.

TREND

TREND

Až 70% dotace na aplikačně orientovaný výzkum za využití progresivních technologií jako jsou např. nanotechnologie či umělá inteligence (AI).

Inovace - Inovační projekt

Inovace - Inovační projekt

S až 45% dotací uvedete do ostré výroby inovované produkty, které jste buď vyvinuli vlastním výzkumem a vývojem, nebo jste k těmto produktům získali práva. Podpora je určena malým, středním i velkým podnikům.

Aplikace

Aplikace

Až 70% dotace je určena na vývoj nových produktů, technologických postupů, procesů apod. Žádat mohou malé, střední i velké podniky.

ONLINE SEMINÁŘ: Jak ušetřit na nákladech na vědu a výzkum

ONLINE SEMINÁŘ: Jak ušetřit na nákladech na vědu a výzkum

Chcete rozjet vývoj, ale nemáte kde? Rádi byste vyvíjeli nové výrobky či technologie, ale nemáte finanční prostředky? Už jste vývoj uskutečnili, ale nemáte kapacity k jeho uvedení na trh? Již jste čerpali na výzkum a vývoj a rádi byste správně odepsali náklady s tím spojené? Zjistěte, jak na to na našem webináři Jak ušetřit na nákladech na vědu a výzkum.

ZAUJALY VÁS DOTACE?

Vyplňte formulář a my vám rádi pomůžeme.

S námi vám neutečou žádné důležité novinky