Pojištění pohledávek

SLUŽBY > POJIŠTĚNÍ > Pojištění pohledávek

Jakých oblastí se pojištění pohledávek týká?

Dodávky zboží nebo poskytování služeb na zahraničních, ale i tuzemských trzích s sebou přinášejí řadu rizik, a to v různých fázích přípravy nebo realizace obchodního případu.
Jaká jsou rizika? Na jedné straně může jít o neúplně nebo nesprávně provedený marketingový průzkum trhu, tedy např. o situace, kdy dané zboží je na místním trhu oproti očekávání špatně prodejné, cenová hladina špatně nastavená nebo dané teritorium neskýtá dostatek jistoty z hlediska politické a ekonomické stability.

Druhým typem rizik je volba odběratele, jeho schopnost a ochota plnit závazky. Zejména v oblasti pojištění tohoto druhého typu rizik se jeví jako velmi vhodná forma zabezpečení rizika pojištění dodavatelských úvěrů. 

Novinky ze světa pojištění

Zelená se mění na bílou

Zelená se mění na bílou

Od 1. 7. 2020 se mění barva tzv. zelené karty. Změna se týká všech vlastníků motorových vozidel, kteří mají sjednáno povinné ručení a mají tak vystavenou zelenou kartu.

Byznysu hrozí záplava nesplacených faktur

Byznysu hrozí záplava nesplacených faktur

Vzhledem k aktuální situaci a vývoji trhů se dá očekávat výrazné snížení pojistné kapacity těchto pojišťoven, a pojištění pohledávek se tak může stát výrazně dražším a výrazně méně dostupným.

MŮŽEME BÝT PROSPĚŠNÍ?

Vyplňte formulář a my vám rádi pomůžeme.

Máme přesah v mnoha oblastech

Umíme tak provázat důležité informace specialistů z více oborů mezi sebou, najít nečekaná řešení a účinně pomoci při nejdůležitějších momentech v řízení firem, obcí či neziskovek.
 

S námi vám neutečou žádné důležité novinky