TOP 3 dotace pro firmy

Dotační postupka

V článku Vám chceme demonstrovat výjimečnou časovou návaznost trojice dotací. Ale to neznamená, že Váš podnik musí tuto souslednost dodržet. Pokud už máte a nepotřebujete další prostory a vybavení pro místo, kde budete vyvíjet produktovou či procesní inovaci, tak přeskočíte dotaci Potenciál a budete se zajímat o Aplikaci a Inovaci. S námi se zorientujete.

Chceme vyvíjet, ale nemáme na čem? [Dotace Potenciál]

S Potenciálem budete mít kde. S jeho pomocí vytvoříte zázemí pro výzkum a vývoj. S Potenciálem postavíte a vybavíte výzkumné středisko, anebo prototypovou dílnu. Záleží na Vás, zda zvolíte rekonstrukci stávajících prostor, ale můžete klidně postavit i prostory nové. Co se Vám více hodí?

Oproti předchozí výzvě se letos předpokládá až 50% podpora i pro velké firmy. V předchozí výzvě se pamatovalo pouze na malé a střední firmy.

Chceme vyvíjet, ale nemáme za co? [Dotace Aplikace]

S tím Vám pomůže program Aplikace. V infografice na konci článku upozorňujeme na synergii mezi výše zmiňovaným Potenciálem a Aplikací. Obě dotace lze čerpat souběžně. Postavíte a vybavíte výzkumné středisko či prototypovou dílnu (Potenciál), a pak pořídíte materiál a zaměstnáte chytré mozky (Aplikace).

Pokud už ale máte výzkumné středisko či prototypovou dílnu, využijete Aplikaci na mzdy výzkumníků, materiál, na náklady smluvního výzkumu a na další provozní náklady.

Dotaci Aplikace využijete třeba na projekt výzkumu využití nového materiálu k aplikaci do nových produktů.

Procentuální výše podpory se odvíjí podle toho, jestli Váš projekt spadá do průmyslového nebo experimentálního vývoje. Také záleží, jestli na projektu budete spolupracovat s organizací pro výzkum a šíření znalostí. S nadsázkou lze říci, že podle toho, s jakou kombinací karet rozehrajete žádost o dotaci na Váš projekt, tak takovou dotaci dostanete. Dotace se pohybuje od 25 % do zajímavých 80 %.

Tato EU dotace je určena pro podniky všech velikostí. Jdeme dál!

Už jsme vyvinuli, ale nemáme kapacity k uvedení do ostrého provozu? [Dotace Inovace]

Dvě předchozí dotace slouží k tomu, aby Vaše firma vyvinula procesní či produktovou inovaci. Mají podpořit firmy v tom, aby ve svém výzkumném středisku či prototypové dílně něco vymyslely a odzkoušely to. Dotační program Inovace tu je od toho, aby se vše vyzkoumané/vyvinuté uvedlo do ostrého provozu.

Nainvestovala Vaše firma spousty prostředků do inovací, vývoje a teď je potřeba jít s kůži na trh a konečně sklízet plody usilovné práce? S dotací Inovace máte fantastickou příležitost, jak získat finanční injekci, které si takříkajíc všimnete! Potřebujete k uvedení do ostrého provozu pořídit, vystavět či zrekonstruovat nemovitost? Co pořízení nových výrobních zařízení, strojů a hardware? Neobejdete se bez pořízení licencí, patentů, software a dat? Právě proto tu je až 45% dotace Inovace! Je určená pro podniky všech velikostí.

Všechny tři EU dotace spadají pod Operační program podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK).

ZAUJALY VÁS DOTACE?

Vyplňte formulář a my vám rádi pomůžeme.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky