Koronavirus a lhůta pro podání přiznání k dani z příjmů

O GRANTEXUČlánky a informace O daních > Koronavirus a lhůta pro podání přiznání k dani z příjmu

Nejdiskutovanějším tématem posledních dnů je beze sporu

koronavirus, ale podání daňových přiznání se blíží.

V posledních dnech je koronavirus doslova nejsledovanějším tématem v ČR. Situace kolem něj se rychle vyvíjí a rozšiřování nákazy staví celou společnost, podnikatele nevyjímaje do nelehké situace. Vláda kontinuálně činí kroky, které by měly pomoci mírnit rychlost šíření nákazy.

Dobrou zprávou je, že jedním z kroků je aktuální záměr Ministerstva financí plošně prominout veškeré sankce za případné opožděné podání daňového přiznání až o tři měsíce, a to konkrétně pro fyzické osoby, které nemají povinnost podávat daňové přiznání elektronicky (typicky neplátci DPH). Smyslem tohoto návrhu je eliminovat přeplněné podatelny územních pracovišť finančních úřadů, které je pro nadcházející týdny stále typické.

Konkrétní podoba návrhu je teprve očekávána. 

Pokud byste rádi využili možnost odložit zákonný termín pro podání daňového přiznání s daňovým poradcem a bez ohledu na finální rozhodnutí Ministerstva financí, samozřejmě Vám rádi pomůžeme.

Zajímá vás více informací nebo máte jiný problém? 

Napište nám pomocí formuláře ZDE nebo volejte 800 151 111, rádi vám pomůžeme.

Mohlo by Vás také zajímat...

(Ne)přehledné sazby DPH u piva od 1. května 2020

(Ne)přehledné sazby DPH u piva od 1. května 2020

V médiích a na sociálních sítích se objevilo několik článků a tabulek, které upozorňují na nepřehledné zdanění piva různými sazbami DPH. Dle vyjádření Ministerstva financí jsou skutečnosti daleko jednodušší, odborníci se však shodují, že znění zákona o DPH tak jednoznačné není.

Novela EET a s ním spojené snížení sazeb DPH

Novela EET a s ním spojené snížení sazeb DPH

Novela zákona č. 112/2016 Sb., o evidenci tržeb (dále jen „EET“) nabyla účinnosti z části k 1. listopadu 2019, zbývající část pak nabývá účinnosti k 1. květnu 2020. Jaké změny přináší?

Jaké daňové povinnosti na vás mohou číhat s koncem ledna?

Jaké daňové povinnosti na vás mohou číhat s koncem ledna?

Již v pátek 31. ledna 2020 je poslední den pro splnění povinnosti podání daňových přiznání k dani z nemovitých věcí a k dani silniční.

Potřebujete poradit s daněmi?

Vyplňte formulář a my vám rádi pomůžeme.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky