Jaké daňové povinnosti na vás mohou číhat s koncem ledna?

Daň z nemovitých věcí

Silniční daň

Poslední den pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí připadá na pátek 31. ledna 2020.

Na koho se povinnost vztahuje? 

Přiznání by neměli zapomenou podat poplatníci, kteří během roku 2019 nabyli do svého vlastnictví zdanitelnou stavbu, bytovou či nebytovou jednotku nebo pozemek.

Současně by neměli zapomenout podat oznámení o zániku daňové povinnosti ti poplatníci, kteří během roku 2019 některou nemovitost pozbyli (např. prodali či darovali).

Pozor na změny v katastru!

Oficiální informace zveřejněná na webových stránkách finanční správy upozorňuje na průběžně prováděné revize katastru nemovitostí a jejich dopad na daň z nemovitých věcí.

Finanční správa tak připomíná, že pokud dojde v důsledku provedené revize katastru ke změnám např. ke změně druhu pozemku, nebo ke změně výměry pozemku, vzniká vlastníkovi nemovitosti povinnost podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí. 

Celé znění této oficiální informace naleznete přímo na stránkách finanční správy ZDE

Do stejného termínu, tedy do 31. ledna 2019, platí rovněž povinnost podat přiznání k dani silniční za zdaňovací období roku 2019 a zároveň zaplatit daň či doplatek daně.

Na koho se povinnost vztahuje?

Přiznání by neměli zapomenout podat poplatníci, jejichž silniční motorová vozidla a jejich přípojná vozidla podléhají dani silniční (tj. motorová vozidla, která jsou registrovaná v ČR, jsou provozována v ČR a jsou používána poplatníkem daně z příjmů FO a PO k podnikání).

Nákladní automobily a přípojná vozidla s největší povolenou hmotností nad 3,5 tuny registrovaná v ČR podléhají silniční dani vždy. 

Mohlo by vás také zajímat...

Nová pravidla pro aplikaci DPH od 1.1.2020

Nová pravidla pro aplikaci DPH od 1.1.2020

Dne 1. ledna vstupují na celém území EU v účinnost nová pravidla pro přeshraniční operace se zbožím z pohledu DPH. Dopady těchto změn se nevyhnou ani českým plátcům DPH.

Pakliže Vám můžeme být jakkoliv nápomocni v souvislosti s výše uvedeným, neváhejte nás kontaktovat.

Potřebujete poradit s daněmi?

Vyplňte formulář a my vám rádi pomůžeme.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky