Byznysu hrozí záplava nesplacených faktur

O GRANTEXU > Články a informace > O pojištění > Byznysu hrozí záplava nesplacených faktur 

Pro koho je vhodné pojištění pohledávek, a co vše kryje, jsme vás informovali v minulém článku.  V současné době očekáváme, zejména kvůli krizi vyvolané koronavirem COVID-19, nárůst počtu nesplacených faktur. Na českém trhu se tímto tématem velmi intenzivně zabývají všechny pojišťovny, které pojištění pohledávek nabízí.

Markéta Stržínková, ředitelka české části pojišťovny Atradius uvedla, že „pojišťovny úvěrů očekávají skokový nárůst nezaplacení v rádu desítek procent především u malých a středních podniků, a to plošně, bez ohledu na zemi nebo obor. Nejpostiženějšími odvětvími bude automobilový průmysl, doprava a pohonné hmoty.“

Současná krize s sebou přináší významný nárůst počtu opožděných plateb a také další rizika, zejména riziko úplného nezaplacení faktur“, sdělila Iva Palusková, ředitelka české pobočky pojišťovny Euler Hermes.

Vzhledem k aktuální situaci a vývoji trhů se dá očekávat výrazné snížení pojistné kapacity těchto pojišťoven, a pojištění pohledávek se tak může stát výrazně dražším a výrazně méně dostupným. Pokud se i vy obáváte neuhrazených pohledávek ze strany odběratelů, doporučujeme zvážit možnost tohoto pojištění co možná nejdříve.


Rádi pro vás zpracujeme bezplatnou a nezávaznou nabídku pojištění pohledávek, neváhejte nás kontaktovat.


ZAJÍMÁ VÁS NABÍDKA POJIŠTĚNÍ?

Vyplňte formulář a my vám rádi pomůžeme.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky