Dotační záchranář

Dotační záchranář

Dotační záchranář

NAŠE SLUŽBY > DOTAČNÍ PORADENSTVÍ > Dotační záchranář

Místo kýženého Rozhodnutí o poskytnutí dotace držíte v ruce Zprávu o auditu. Sen se změnil v noční můru? Projekt, se kterým jste strávili hodiny času, se nyní zdá jako zmařený? Pokud jste se dostali do situace, kdy po vás Ministerstvo financí vymáhá vrácení poskytnutých finančních prostředků (nejčastěji se tak děje na základně daňového řízení), neztrácejte hlavu, vše se dá řešit.

Ať už jste výzvu ke vrácení dotace dostali oprávněně či neoprávněně, je nutné se bránit vždy těmi správnými procesními prostředky a vhodně zvolenou argumentací. Z našich zkušeností víme, že poskytovatel dotace často požaduje vrácení dotace ve výši 100 %, i když závažnost porušení pravidel není tak vysoká, aby byl příjemce povinen vracet dotaci v plné výši. 

I proti platebnímu výměru za porušení rozpočtové kázně se dá odvolat a vše lze řešit. Pokud víte jak nebo pokud víte, koho oslovit. GRANTEX ADVISORY GROUP se zabývá jak dotacemi, právem, tak i daňovým poradenstvím – a díky tomuto prolnutí oborů, víme, jak zvládnout nejeden dotační problém.

Každému se občas stane, že udělá chybu. Ve světě dotací se to ale bohužel vůbec nevyplácí.

O tom, že je vždy důležité zvolit správný procesní prostředek obrany, svědčí případ veřejnoprávních smluv. Pokud jste uzavřeli s poskytovatelem dotace veřejnoprávní smlouvu, na základě, které vám vznikl nárok na poskytnutí dotace, a poskytovatel nyní nechce vyplatit dotaci (např. z důvodu jejího krácení na základě sankce), lze se proti tomuto postupu bránit. I v tomto případě lze podat návrh na zahájení sporného řízení.

Pro tyto případy je tu dotační záchranář

Někdy zní verdikt za takovou chybu opravdu hrozivě, to ale neznamená, že neexistuje cesta, jak z takového průšvihu ven. 

  • Krácení dotace
  • Odmítnutí proplacení dotace
  • Vrácení již proplacené dotace
  • Zamítnutí žádosti o dotace

Jak to funguje? 

V první řadě se podrobně seznámíme s problémem, který u vás nastal. Následně důkladně analyzujeme celý váš projekt a dosavadní postup. 

Pokud se nám podaří nalézt řešení, připravíme pro vás veškerou argumentaci a podklady, které jsou pro obhájení problému potřebné. 

Má smysl se bránit

Od toho jsme tu kdo? Od toho jsme tu my.
Kontaktujte naše Dotační záchranáře.

Mohlo by vás zajímat:

„KPZetka“ pro příjemce dotací

Tak jako správný skaut bez své KPZtky neopustí své útočiště, určitě se i vám jako příjemci dotace vyplatí, mít naší pomyslnou KPZtku tzv. vždy při ruce (konkrétně na paměti). A pokud byste i tak měli v případě nastalého problému pocit, že vám v té vaší krabičce něco chybí, určitě se na nás neváhejte obrátit, rádi vám svízelnou situaci pomůžeme co nejlépe vyřešit.

Jak předejít vrácení nebo krácení dotace

Pokud jste se stali úspěšným žadatelem o dotaci, tak zřejmě slova jako krácení či vrácení dotace jsou pro vás noční můrou. Nicméně neděste se zbytečně dopředu, každý problém má řešení, zvláště když je rychlé a odborné.

Jak se bránit proti možnému krácení, či vrácení dotace?

Byla vám poskytnuta dotace a nyní vám hrozí její vrácení nebo krácení? Netušíte jak se bránit? V našem článku se dozvíte základní informace, jak nejlépe postupovat a čeho lze dosáhnout.

5 mýtů o krácení a vracení dotací

Možná to sami znáte. Chcete zrekonstruovat školu ve vaší obci. Nebo rozjet nový projekt pro rozvoj firmy. A k tomu byste rádi využili dotaci. Jenže vám kdosi říkal, ať si dáte pozor. Jak to s mýty kolem dotací skutečně je?

Díky zkušenostem ze stovek úspěšně realizovaných projektů si už troufáme říct, že problematiku dotací včetně veškeré metodiky dobře známe tzv. do posledního písmene. Proto se v problému dokážeme rychle zorientovat a najít cestu, jak z něho ven.  

Zkuste využít služby dotačního záchranáře, může se vám to vyplatit. 

POTŘEBUJETE POMOCI S DOTACÍ?

Vyplňte formulář a my vám rádi pomůžeme.

Máme přesah v mnoha oblastech

Umíme tak provázat důležité informace specialistů z více oborů mezi sebou, najít nečekaná řešení a účinně pomoci při nejdůležitějších momentech v řízení firem, obcí či neziskovek.
 

Máme přesah v mnoha oblastech

Umíme tak provázat důležité informace specialistů z více oborů mezi sebou, najít nečekaná řešení a účinně pomoci při nejdůležitějších momentech v řízení firem, obcí či neziskovek.