Co by měl vědět příjemce dotace

O GRANTEXU > SLUŽBY > DOTAČNÍ PORADENSTVÍ > Dotační záchranář > Co by měl vědět příjemce dotace

Být příjemcem dotace není snadné - s čerpáním dotace je totiž spojeno velké množství úkolů, které je příjemce dotace povinen splnit.

Kniha, jejíž vydáním se GRANTEX ADVISORY GROUP podílel jako partner, jako jediná na trhu podává ucelenou informaci o tom, co by příjemce dotace měl vědět, na co by si měl dát pozor a jak by měl postupovat či co může očekávat v případě, že se dostane do problémů s plněním povinností spojených s čerpáním dotace.

Protože získat dotaci neznamená, že má její příjemce vyhráno. Po čerpání je také třeba doložit účel podpory, realizovat potřebná opatření a zároveň dodržet všechny dané parametry. Tyto kroky jsou kontrolovány, jak finančním úřadem, tak i např. Nejvyšším kontrolním úřadem.

Na co je dobré se zaměřit a co byl měl vědět příjemce dotace, najdete v této knize. Pomáhá zorientovat se v právních předpisech a je tak návodem, jak předcházet případným problémům a jak je také řešit a kde. Myslí i na žadatele o dotaci, ti v ní naleznou, jak o dotaci žádat, jaká jsou jejich práva, i jaké jsou povinnosti pro její získání. Platí, že štěstí přeje připraveným.

Napište nám, pokud se chcete dozvědět, co by měl vědět příjemce dotace. V knize najdete informace o:

  • Poskytování dotací ze státních zdrojů
  • Jaká jsou rozpočtová pravidla včetně souvisejících předpisů
  • Rozhodnutí/smlouvě o poskytnutí dotace
  • Co se stane v případně neplnění podmínek stanovených pro použití dotace
  • Jaké jsou postupy vůči příjemci dotace
  • Kontrolní činnosti finančního úřadu
  • Porušení rozpočtové kázně

Odborný obsah garantují:

Ing. Ondřej Horčička

Partner, dotace

Ondřej je partnerem pro oblast dotačního poradenství. Pomáhá českým firmám a municipalitám správně identifikovat a pojmenovat potřebu využití veřejné podpory. Konzultuje s nimi, jak nastavit její uplatnění, aby sloužila k jejich rozvoji i v budoucích letech. Aktivně šíří povědomí o této problematice mezi odbornou i laickou veřejností. Podílí se na tvorbě seminářů a workshopů, které s problematikou veřejné podpory souvisí.

   
   E-mail: horcicka@grantex.cz
   Tel.: +420 777 496 152
   

Mgr. Jan Jakl

Partner, advokát

Jan je řídícím partnerem advokátní kanceláře GRANTEX legal s.r.o. a  advokátem s více než desetiletou praxí. Předtím působil na řídících pozicích v několika renomovaných mezinárodních advokátních kancelářích, kde se zabýval především právem obchodních společností a právem nemovitostí. Dále se zaměřuje také na oblast dotačního a transakčního poradenství a pracovního práva.

   
   E-mail: jakl@grantex.cz
   Tel.: +420 777 590 400
   

Mohlo by vás zajímat:

„KPZetka“ pro příjemce dotací

„KPZetka“ pro příjemce dotací

Tak jako správný skaut bez své KPZtky neopustí své útočiště, určitě se i vám jako příjemci dotace vyplatí, mít naší pomyslnou KPZtku tzv. vždy při ruce (konkrétně na paměti). A pokud byste i tak měli v případě nastalého problému pocit, že vám v té vaší krabičce něco chybí, určitě se na nás neváhejte obrátit, rádi vám svízelnou situaci pomůžeme co nejlépe vyřešit.

Jak předejít vrácení nebo krácení dotace

Jak předejít vrácení nebo krácení dotace

Pokud jste se stali úspěšným žadatelem o dotaci, tak zřejmě slova jako krácení či vrácení dotace jsou pro vás noční můrou. Nicméně neděste se zbytečně dopředu, každý problém má řešení, zvláště když je rychlé a odborné.

Starostové, víte, jak se bránit proti možnému krácení či vrácení dotace?

Starostové, víte, jak se bránit proti možnému krácení či vrácení dotace?

Byla vám poskytnuta dotace a nyní vám hrozí její vrácení nebo krácení? Netušíte, jak se bránit? V našem článku se dozvíte základní informace, jak nejlépe postupovat a čeho lze dosáhnout.

5 mýtů o krácení a vracení dotací

5 mýtů o krácení a vracení dotací

Možná to sami znáte. Chcete zrekonstruovat školu ve vaší obci. Nebo rozjet nový projekt pro rozvoj firmy. A k tomu byste rádi využili dotaci. Jenže vám kdosi říkal, ať si dáte pozor. Jak to s mýty kolem dotací skutečně je?

ZAUJALA VÁS KNIHA? RÁDI BYSTE SI JI PŘEČETLI?

Vyplňte formulář a my se vám ozveme zpátky.

S námi vám neutečou žádné důležité novinky

Zvolte prosím, o jaký typ dotací se zajímáte: *