Změna u dotace Aplikace VIII - stačí méně bodů na získání podpory pro výzkum a vývoj

2 minuty čtení
O GRANTEXU > Články a informace O dotacích > Změna u dotace Aplikace VIII - stačí méně bodů na získání podpory pro výzkum a vývoj

Řídicí orgán OP PIK oznámil, že navýšení alokace umožní stanovit novou finální bodovou hranici 63 bodů včetně.  Tedy projekty, které ve věcném hodnocení získaly 63 bodů a více, bude možné postoupit v rámci administrace do fáze přípravy žádosti pro vydání Rozhodnutí o poskytnutí dotace, a to bez ohledu na velikost podniku žadatele/partnerů či kódy intervence.

V minulosti jsme psali o tom, jaké výzvy na podporu výzkumu a vývoje aktuálně existují, k přečtení ZDE. Jaký je mezi nimi rozdíl, se dočtete ZDE.  

Neváhejte se na nás obrátit v případě pomoci s žádostí u aktuálně vypsané výzvy, jsme tu pro vás.

Dotační výzvy týkající se výzkumu a vývoje:

Aplikace

Aplikace

Až 85% dotace je určena na vývoj nových produktů, technologických postupů, procesů apod. Žádat mohou malé, střední i velké podniky.

TREND

TREND

Až 70% dotace na aplikačně orientovaný výzkum za využití progresivních technologií jako jsou např. nanotechnologie či umělá inteligence (AI).

Potenciál

Potenciál

Až 50% dotace na vytvoření nebo rozvinutí kvalitního zázemí pro vlastní výzkumné a vývojové aktivity. Podpora je určena pro malé, střední i velké podniky.

Inovace – Inovační projekt

Inovace – Inovační projekt

S až 60% dotací uvedete do ostré výroby inovované produkty, které jste buď vyvinuli vlastním výzkumem a vývojem, nebo jste k těmto produktům získali práva. Podpora je určena malým, středním i velkým podnikům.

ZAUJALY VÁS DOTACE?

Vyplňte formulář a my se vám ozveme zpátky.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky

  • Zajímají mě dotace soukromého sektoru
  • Zajímají mě dotace veřejného sektoru
  • Zajímá mě obojí