Zelené střechy: Velká dotační příležitost pro obce

3 minuty čtení

O GRANTEXU > Články a informace O dotacích > Zelené střechy: Velká dotační příležitost pro obce

Říká se, že zelené střechy jsou synonymem moderního města. Mají totiž řadu pozitivních dopadů – na klima, zdraví obyvatel a nakonec i ekonomiku a vzhled obce. Proto jsou aktuálně velkým trendem po celém světě a loni se dostaly do centra zájmu i v Česku, kde o dotaci zažádalo až 3x více obcí než o rok dříve. Letos se navíc výrazně zvyšuje šance, že na ni dosáhnete.


Proč jsou budoucností obcí

Starostové, kteří již možnosti dotačního programu využili a zelené střechy zdobí jejich obce, si pochvalují především jejich dlouhodobou ekonomickou výhodnost. A to z několika důvodů.

  • Zelené střechy fungují jako kvalitní tepelná izolace. V létě ochlazují interiér budov, v zimě v něm zase drží teplo. Tím šetří rozpočet na chlazení a vytápění.
  • Ve prospěch zelených střech hovoří i skutečnost, že se dají vybudovat na novostavbách i starších budovách. U nich prodlužují životnost střešního pláště a zároveň snižují náklady na opravy, které můžete využít jinde.
  • Zelené střechy fungují také jako retenční nádrže, které zadržují dešťovou vodu. Ta představuje úsporu při zalévání městské zeleně. Případně můžete poskytnout občanům možnost stočného.
  • Zelené střechy patří mezi nejmodernější prvky architektury, výborně doplňují parky a znatelně čistí vzduch v obci, což ocení především vaši obyvatelé.

Šance na získání dotace je teď vyšší než dříve

To jsou hlavní důvody, proč říct zeleným střechám ano i ve vaší obci. Jsou všestranné, estetické a z mnoha pohledů úsporné. A právě proto se bude jejich počet zvyšovat. Tento trend je vidět už v mnoha zemích Evropy a postupně zakořeňuje i u nás.

Dobrá zpráva je, že obce mohou na zelené střechy čerpat dotace. Letos se navíc velmi zvyšuje šance, že na ně skutečně dosáhnete. Současná doba, která přeje úsporám, totiž nahrává těm, kteří do rozvoje obce investovat chtějí. My vám se získáním dotace rádi pomůžeme.

Potřebujete pomoci s dotací?

Vyplňte formulář a my vám rádi pomůžeme.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky