Zelená se mění na bílou

3 minuty čtení

O GRANTEXU > Články a informace > O pojištění > Zelená se mění na bílou

Od 1. 7. 2020 se mění barva tzv. zelené karty, která od tohoto data bude bílá. Změna se týká všech vlastníků motorových vozidel, kteří mají sjednáno povinné ručení a mají tak vystavenou zelenou kartu.

Co vlastně je zelená karta?

ZELENÁ KARTA

  • Zelená karta je mezinárodní osvědčení o platném pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.
  • Bez zelené karty řidiči nesmí s autem vyjet na veřejnou komunikaci, ani do zahraničí.
  • Na zelené kartě je seznam zemí, ve kterých platí pojištění odpovědnosti. Pokud je země přeškrtnutá, musí si řidič před vjezdem do dané země koupit tzv. hraniční pojištění, případně zvolit služby jiné pojišťovny, která danou zemi v pojištění má.
  • V České republice zatím název „zelená karta“ zůstává. Je tak uváděn i ve znění zákona č. 168/1999 Sb. o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. Jakmile to bude možné, název se v zákoně podle ČKP změní. Na jakou variantu to bude, zatím rozhodnuto není.

Zdroj: ČKP

Pokud nyní máte zelenou kartu s uvedenou platností delší, než 1. 7. 2020, neznamená to, že ji hned musíte měnit. Nějakou dobu budou platit obě.


Rádi vám zajistíme pojištění vašeho vozového parku za těch nejvýhodnějších podmínek a zároveň vás zbavíme administrativní zátěže spojené například se změnou formulářů, o karty našich klientů se totiž staráme my, ať už jsou zelené nebo bílé. Neváhejte nás proto kontaktovat pro bezplatnou a nezávaznou nabídku.

ZAJÍMÁ VÁS NABÍDKA POJIŠTĚNÍ?

Vyplňte formulář a my vám ozveme zpátky.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky

  • Zajímají mě dotace soukromého sektoru
  • Zajímají mě dotace veřejného sektoru
  • Zajímá mě obojí