Vybudujte zázemí pro svůj výzkum a vývoj s Potenciálem

3 minuty čtení
O GRANTEXU > Články a informace O dotacích > Vybudujte zázemí pro svůj výzkum a vývoj s Potenciálem

Byla spuštěna oblíbená výzva Potenciál. Ta podpoří zavádění a zvyšování počtu společností s infrastrukturou pro výzkum, vývoj a inovační aktivity. Program má za cíl prohloubit spolupráci soukromých společností s výzkumnými a vývojovými organizacemi. Tím vzniknou nová  pracovní místa, což povede i k rozvoji znalostní ekonomiky.

Můžete podpory využít i vy?

O dotaci můžou žádat malé a střední podniky, velké podniky a podniky ze 100 % vlastněné veřejným sektorem. 

Každý žadatel smí předložit pouze jeden projekt a jeho realizace se musí uskutečnit na území ČR mimo hl. m. Prahu. Projekty musí být ve shodě s Národní výzkumnou a inovační strategií pro inteligentní specializaci ČR.

Kolik můžete získat? 

Počítá se s minimální výší 2 mil. Kč a maximální 100 mil. Kč, bez ohledu na velikost podniku či místo realizace je šance získat 50 % celkových způsobilých nákladů.

K čemu je dotace určena:

  • Podpořit lze dlouhodobý hmotný majetek, náklady na investice do budov (novostavby a stavební úpravy, resp. technické zhodnocení místa realizace) a dlouhodobý nehmotný majetek za předpokladu, že tento majetek splňuje podmínky dané výzvou.
  • Výstavbu lze provést i na pozemku, který nepatří přímo žadateli, ale vlastní ho ze 100 % mateřská nebo dceřiná společnost žadatele. Podobně to platí pro technické zhodnocení staveb, plus zde musí být žadatel v dlouhodobém nájmu. Pamatujte také na to, že drobný hmotný či nehmotný majetek nemůžete zařadit do minimální investice, je vždy posuzován jako nezpůsobilý výdaj.

Pokud máte zájem se ve své firmě více zaměřit na výzkum a vývoj a zvýšit tak svůj náskok před konkurencí, neváhejte nás kontaktovat ohledně komplexního poradenství v procesu získání dotace, jsme tu pro vás.

Dotační výzvy týkající se výzkumu a vývoje:

TREND

TREND

Až 70% dotace na aplikačně orientovaný výzkum za využití progresivních technologií jako jsou např. nanotechnologie či umělá inteligence (AI).

Potenciál

Potenciál

Až 50% dotace na vytvoření nebo rozvinutí kvalitního zázemí pro vlastní výzkumné a vývojové aktivity. Podpora je určena pro malé, střední i velké podniky.

Inovace – Inovační projekt

Inovace – Inovační projekt

S až 60% dotací uvedete do ostré výroby inovované produkty, které jste buď vyvinuli vlastním výzkumem a vývojem, nebo jste k těmto produktům získali práva. Podpora je určena malým, středním i velkým podnikům.

Aplikace

Aplikace

Až 85% dotace je určena na vývoj nových produktů, technologických postupů, procesů apod. Žádat mohou malé, střední i velké podniky.

ZAUJALY VÁS DOTACE?

Vyplňte formulář a my se vám ozveme zpátky.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky

  • Zajímají mě dotace soukromého sektoru
  • Zajímají mě dotace veřejného sektoru
  • Zajímá mě obojí