TOP 10 rizik, proti kterým se můžete pojistit

3 minuty čtení

O GRANTEXU > Články a informace > O pojištění > TOP 10 rizik, proti kterým se můžete pojistit

Přinášíme vám přehled TOP 10 rizik napříč podnikatelskými sektory z celého světa. Tento průzkum každoročně provádí pojišťovna Allianz a tohoto konkrétního průzkumu se účastnilo 2. 769 respondentů z 92 zemí světa a 22 odvětví průmyslu (ZDROJ). Jedná se tedy o komplexní a celosvětový pohled na rizika v podnikání. 

Žebříčku dominuje přerušení provozu, za zmínku však stojí zejména pandemie na 2. a kybernetické hrozby na 3. místě. Jak pandemie, tak kybernetická rizika s přerušením provozu velmi úzce souvisí. V loňském roce se celý svět potýkal s pandemií koronaviru Covid-19, a firmy tak musely velmi rychle reagovat na změnu prostředí. Velmi často docházelo (a stále dochází) k přesunu tradičních aktivit do online prostředí. To s sebou přináší značné riziko v podobě kybernetických útoků (o pojištění kybernetických rizik jsme psali ZDE). Rok 2020 byl také ve znamení značného nárůstů kybernetických útoků, a to nejen na firmy, ale například i na nemocnice a úřady veřejné správy.

Tato první tři nejobávanější rizika, ale ani žádná ostatní, by se neměla podceňovat. 

Nabízíme proto sestavení komplexního pojistného programu, který bude maximálně chránit vaše podnikání a eliminuje, případně minimalizuje negativní finanční dopady rizik, která mohou vaše podnikání ohrozit.

Autor:
Ing. Aleš Marcol MBA
Partner, pojištění

Mohlo by vás také zajímat... 

Účinné řešení kybernetických rizik

Účinné řešení kybernetických rizik

Přinášíme vám informace o možnostech ochrany vašeho podnikání před kybernetickými riziky, která jsou bohužel stále častěji příčinou vzniku škod.

Případová studie: Jak automotive společnost snížila náklady na pojištění?

Případová studie: Jak automotive společnost snížila náklady na pojištění?

Firmy stále hledají možnost, jak snižovat své náklady, a to nejen v současné době, kdy tomu aktuální vývoj situace s pandemií COVID-19 a následný nepříznivý dopad na trh velmi přispívá.

Pojištění uměleckých předmětů a sbírek

Pojištění uměleckých předmětů a sbírek

Koupě různých uměleckých předmětů se jeví jako výhodná investice a cesta ke zhodnocení finančních prostředků. Stejně jako každá jiná investice, i investice do umění s sebou nese určitá rizika. Jak se proti těmto rizikům chránit?

ZAUJALA VÁS NABÍDKA POJIŠTĚNÍ?

Vyplňte formulář a my se vám obratem ozveme.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky