TOP 10 rizik, proti kterým se můžete pojistit

3 minuty čtení

O GRANTEXU > Články a informace > O pojištění > TOP 10 rizik, proti kterým se můžete pojistit

Přinášíme vám přehled TOP 10 rizik napříč podnikatelskými sektory z celého světa. Tento průzkum každoročně provádí pojišťovna Allianz a tohoto konkrétního průzkumu se účastnilo 2. 769 respondentů z 92 zemí světa a 22 odvětví průmyslu (ZDROJ). Jedná se tedy o komplexní a celosvětový pohled na rizika v podnikání. 

Žebříčku dominuje přerušení provozu, za zmínku však stojí zejména pandemie na 2. a kybernetické hrozby na 3. místě. Jak pandemie, tak kybernetická rizika s přerušením provozu velmi úzce souvisí. V loňském roce se celý svět potýkal s pandemií koronaviru Covid-19, a firmy tak musely velmi rychle reagovat na změnu prostředí. Velmi často docházelo (a stále dochází) k přesunu tradičních aktivit do online prostředí. To s sebou přináší značné riziko v podobě kybernetických útoků (o pojištění kybernetických rizik jsme psali ZDE). Rok 2020 byl také ve znamení značného nárůstů kybernetických útoků, a to nejen na firmy, ale například i na nemocnice a úřady veřejné správy.

Tato první tři nejobávanější rizika, ale ani žádná ostatní, by se neměla podceňovat. 

Nabízíme proto sestavení komplexního pojistného programu, který bude maximálně chránit vaše podnikání a eliminuje, případně minimalizuje negativní finanční dopady rizik, která mohou vaše podnikání ohrozit.

Autor:
Ing. Aleš Marcol MBA
Partner, pojištění

Mohlo by vás také zajímat... 

TOP 10 rizik, proti kterým se můžete pojistit

TOP 10 rizik, proti kterým se můžete pojistit

Podívejte se, jaká jsou nejčastější rizika podnikatelů po celém světě. Na většinu z nich se dá připravit pojištěním. Nechte si námi zdarma zrevidovat to vaše.

Pojištění uměleckých předmětů a sbírek

Pojištění uměleckých předmětů a sbírek

Koupě různých uměleckých předmětů se jeví jako výhodná investice a cesta ke zhodnocení finančních prostředků. Stejně jako každá jiná investice, i investice do umění s sebou nese určitá rizika. Jak se proti těmto rizikům chránit?

Co když vám zaměstnanci způsobí škodu?

Co když vám zaměstnanci způsobí škodu?

Pokud zaměstnanec způsobí škodu svému zaměstnavateli, dle platné legislativy může zaměstnavatel po zaměstnanci požadovat náhradu škody až do výše 4,5 násobku jeho průměrného měsíčního výdělku. Často se však stává, že v případě vzniku takové škody se jedná o poměrně vysoké částky.

ZAUJALA VÁS NABÍDKA POJIŠTĚNÍ?

Vyplňte formulář a my se vám obratem ozveme.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky