Svůj dům nebo byt má zatepleno už 60 % Čechů

3 minuty čtení

O GRANTEXU > Články a informace O dotacích > Svůj dům nebo byt má zatepleno už 60 % Čechů

Současná energetická krize, která trvá od loňského léta, způsobila raketový růst cen na trhu energie. To v České republice komplikuje život nejen spoustě podnikatelům, ale i rodinám. Jeden způsob, jak se zbavit této finanční zátěže je úspora za topení. V létě si sice od mrazivých dnů odpočineme, ale ani se neotočíme a zima bude zpátky v plné síle. Připravte se a zateplete svůj dům.

Podle průzkumu si dům zateplilo téměř 60 % Čechů a zhruba dalších 20 % to plánuje během příštích pěti let. Nečekejte ani vy a uspořte peníze za energii.

Hlavní výhodou zateplení vašeho bydlení je především vyšší udržitelnost tepla. Kvalitní zateplení poskytne optimální tepelné podmínky po celý rok. V zimě se spotřeba energie může snížit až o 50 %. Naopak v létě se obejdete bez klimatizace, protože zateplení zajišťuje příjemnou a stálou teplotu, čímž také předcházíte zdravotním rizikům. Další výhodou je i snížení hluku z ulice a vnějšího prostředí.

Zvyšte hodnotu nemovitosti

Rekonstrukce domu skrývá nespočet výhod, které vás na první pohled nemusí vůbec napadnout. Kromě úspory energie a šetrného přístupu k životnímu prostředí, zvýšíte také hodnotu vlastní nemovitosti. Nová fasáda dodá svěží vzhled a pozvedne svoji hodnotu na trhu.

Jste majitelem nemovitosti? Pak vás bude zajímat dotační program – Nová zelená úsporám. Program se zaměřuje na podporu energeticky úsporných opatření v rodinných a bytových domech.

Autor: Václav Jirda, Head of Marketing


Chcete mít jistotu, že podáte úspěšný projekt?
Ozvěte se vám, rádi vám se získáním dotace pomůžeme.

MŮŽEME VÁM POMOCI?

Vyplňte formulář a my se vám ozveme zpátky.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky