Specialisté GRANTEXU se účastnili konference ICT ve zdravotnictví

4 minuty čtení

O GRANTEXU > Články a informace O dotacích > Specialisté GRANTEXU se účastnili konference ICT ve zdravotnictví

Dne 21. února 2023 proběhl již 16. ročník konference ICT ve zdravotnictví, které se za GRANTEX zúčastnili naši 3 kolegové včetně specialisty pro oblast zdravotnictví - Ing. Jan Koňarika, MBA. Hlavním tématem konference byly nové technologie a trendy v oblasti digitálního zdravotnictví – využití moderních technologií pro zlepšení diagnostiky, terapie a péče o pacienty nebo například zajištění bezpečnosti a ochrany soukromí dat.


TÉMATA KONFERENCE

 • On-line komunikace a bezpečná výměna dat mezi zdravotnickými zařízeními  
 • Elektronická komunikace lékařů s pacienty a platformy pro “řízení vztahů” s pacienty 
 • Využití ICT pro distanční zdravotní péči a skutečně bezpečná telemedicína 
 • DTx - Digitální terapeutika pro 21. století s využitím mobilních aplikací, senzorů a IoT 
 • Jak připravit zdravotnická zařízení na kybernetické útoky  
 • Dopad NIS2 na zdravotnické organizace 
 • Stav Národní strategie elektronického zdravotnictví - vznik národního řídicího centra pro eHealth a další iniciativy 
 • Aktivity IROP 2021–2027 – infrastruktura ve zdravotnictví

Na konferenci vystoupili přední odborníci z oblasti medicíny, informačních technologií a zdravotnických zařízení. Jedním z nich byl i Ing. Martin Zeman, ředitel odboru IT a elektronizace zdravotnictví Ministerstva zdravotnictví, který přednášel na téma Úloha Národního centra elektronického zdravotnictví ve světle Národního plánu obnovy.

Ing. Martin Zeman představil plán digitalizace zdravotnictví včetně standardizace, telemedicíny a kybernetické bezpečnosti, který bude podpořen financemi z dotačního programu IROP.

Dalším důležitým tématem bylo Zvýšení kybernetické bezpečnosti dle směrnice NIS2 s využitím dotací Ministerstva zdravotnictví. Nová směrnice NIS2 se týká také veřejných subjektů poskytujících zdravotní služby, kteří mají více než 50 zaměstnanců.

V rámci konference se tak řešilo praktické využití dotací v oblasti zvyšování kybernetické bezpečnosti dle směrnice NIS2. Například to, jak může dojít k posílení kybernetické bezpečnosti v souladu s podporovanými aktivitami Ministerstva zdravotnictví s využitím nejnovějších služeb, produktů nebo dalších softwarových modulů.

O téma financování projektů ve zdravotnictví se v GRANTEXU aktivně zajímáme a pravidelně vzděláváme. Pokud vás zajímají aktuální i plánované dotační příležitosti pro vaše zdravotní zařízení, napište nám. Rádi vám pomůžeme s výběrem dotačního titulu i se zpracováním vaše projektu.


Ing. Jan Koňarik, MBA
Jan je obchodním manažerem skupiny GRANTEX. Dotacím a projektovému řízení se věnuje od roku 2010. Erudici v oblasti dotací získal během svého působení v odborných i řídích pozicích na Ministerstvu práce a sociálních věcí, Ministerstvu obrany, Státním ústavu pro kontrolu léčiv a v rámci spolupráce s vysokými školami, Hospodářskou komorou a Svazem průmyslu a obchodu, kde řídil národní a nadnárodní projekty v oblasti vědy a výzkumu, technologií, úspor energií a vzdělávání.

MŮŽEME VÁM POMOCI?

Vyplňte formulář a my se vám ozveme zpátky.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky

 • Zajímají mě dotace soukromého sektoru
 • Zajímají mě dotace veřejného sektoru
 • Zajímá mě obojí