Případová studie: Jak automotive společnost snížila náklady na pojištění?

4 minuty čtení

O GRANTEXU > Články a informace > O pojištění > Případová studie: Jak automotive společnost snížila náklady na pojištění?

Firmy stále hledají možnost, jak snižovat své náklady, a to nejen v současné době, kdy tomu aktuální vývoj situace s pandemií COVID-19 a následný nepříznivý dopad na trh velmi přispívá.

Automotive společnost snížila své náklady díky auditu pojistných smluv

Pro našeho klienta, výrobní společnost s čistě českým kapitálem a s více jak 50 zaměstnanci, zabývající se výrobou součástek do sektoru automotive, jsme zajistili konsolidaci pojistných smluv, snížení nákladů o 23 %, navíc s lepšími parametry než byly předchozí smlouvy, a snížení administrativního zatížení spojeného s vyřizováním škodných událostí a komunikaci s pojišťovnou.

Náš klient proto využil služeb našich odborníků z řad divize pojištění a nechal své smlouvy prověřit pojistným auditem.

Díky tomu, že naši makléři mají velký přehled o pojistném trhu a produktovém portfoliu, náš klient ví, že mu umíme nabídnout ty nejlepší podmínky získatelné na trhu (dokonce lepší, než kdyby si pojištění poptával u pojišťoven sám). 

V této fázi s námi klient podepsal plnou moc – ta umožnila našemu pojišťovacímu makléři oslovit pojišťovny s požadavkem o zpracování nabídky pojištění na míru. (Náš pojišťovací makléř svým podpisem zároveň stvrzuje klientovi, že splňuje veškeré legislativní podmínky stanovené ČNB, vlastní platnou licenci a veškeré údaje o něm jsou veřejně dostupné v registru zprostředkovatelů).

Z provedeného pojistného auditu vyplynulo, že každý typ pojištění našeho klienta byl zasmluvněn u jiné pojišťovny s velmi rozdílnými parametry. Podařilo se nám nejen snížit náklady v těchto oblastech, ale také vyjednat lepší podmínky a snížit klientovi administrativní zátěž způsobenou nezkonsolidovanými smlouvami.

S klientem nyní spolupracujeme na připojištění i dalších rizik tak, abychom mu co nejvíce pomohli snížit možné budoucí finanční škody.

Pro našeho klienta jsme zajistili:

  • snížení celkových nákladů na pojištění o 23 %

  • snížení administrativní náročnosti u klienta o 40 %
  • výrazné zjednodušení pojistných programů a zlepšení parametrů

Autor: Ing. Aleš Marcol MBA, partner, pojištění 


 Rádi zkontrolujeme i vaše reálná pojistná rizika a navrhneme jejich řešení. 

Mohlo by vás zajímat... 

Cestovní pojištění – nepodceňujte rizika v zahraničí

Cestovní pojištění – nepodceňujte rizika v zahraničí

Letní prázdniny a cestovatelská sezóna s sebou bohužel přináší i rizika, která nás v zahraničí mohou potkat. Řadu rizik lze velmi jednoduše pokrýt sjednáním kvalitního cestovního pojištění.

Pojištění kybernetických rizik

Pojištění kybernetických rizik

Vzhledem k situaci vyvolané koronavirem COVID-19 a nouzovému stavu se řada činností lidí i firem přesunula do online prostředí. Tato změna výrazně zvýšila počet útoků na počítače a data uživatelů.

CHCETE ZDARMA REVIZI POJIŠTĚNÍ?

Vyplňte formulář a my se vám obratem ozveme.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky