Poslední šance čerpat podporu na výzkum a vývoj z OP PIK

4 minuty čtení
O GRANTEXU > Články a informace O dotacích > Poslední šance čerpat podporu na výzkum a vývoj z OP PIK

Operační program pro podnikání, inovace a konkurenceschopnost letošním rokem končí. Využijte tedy podmínek aktuálních výzev a získejte zajímavou podporu právě pro váš podnik.

Chcete-li vyvíjet a nemáte kde a na čem, zajímá vás výzva Potenciál

Vytvořte zázemí pro vlastní výzkum a vývoj (VaV). S Potenciálem získáte až 50% podporu. Můžete pořídit stroje či jiná zařízení, i vybavení centra nezbytného pro zajištění VaV aktivit. Postavíte tak či vybavíte výzkumné středisko, laboratoř nebo prototypovou dílnu. Záleží na vás, zda zvolíte rekonstrukci stávajících prostor nebo postavíte prostory nové.

  • Výše podpory je poskytována ve výši 2–100 mil. Kč
  • Podporu mohou získat malé a střední podniky nebo i velké podniky za předpokladu splnění podmínky kódu intervence 065 nebo 063.
  • Příjem žádostí probíhá od 14. 6. do 26. 8. 2021.

Chybí-li vám peníze na provozní náklady, zajímá vás výzva Aplikace

Program je zaměřený na podporu firem, které mají v plánu realizovat průmyslový výzkum a experimentální vývoj. Z až 70% dotace můžete financovat mzdy výzkumníků, materiál, náklady smluvního výzkumu a další provozní a režijní náklady. Projekt můžete řešit buďto sami, anebo v tzv. účinné spolupráci s jinou společností, případně s vysokou školou či výzkumnou organizací. 

  • Výše podpory je poskytována ve výši 2–100 mil. Kč
  • Podporu mohou získat malé, střední podniky a velké podniky nebo organizace pro výzkum a šíření znalostí
  • Příjem žádostí probíhá od 8. 6. 2021 do 31. 7. 2021
S předchozími dotacemi můžete vyvinout procesní či produktovou inovaci a tak  podpořit, aby podnik ve svém výzkumném středisku či prototypové dílně něco vymyslely a odzkoušely.

Pokud byste rádi uvedli inovaci do procesu, zajímá vás výzva Inovace

Dotační program Inovace tu je od toho, aby se vše vyzkoumané či vyvinuté začalo vyrábět a uvedlo na trh.

Nainvestovala vaše firma spousty prostředků do inovací, vývoje a teď je potřeba jít s kůží na trh a konečně získat odměnu za usilovnou práci? S dotací Inovace máte jedinečnou příležitost, jak získat finanční injekci. Co pořízení nových výrobních zařízení, strojů a hardware? Neobejdete se bez pořízení licencí, patentů, software a dat? Právě proto tu je až 45 % podpora v programu Inovace! Preferovány jsou malé a střední podniky.

  • Výše podpory je poskytována ve výši 1-100 mil. Kč
  • Podporu mohou získat malé, střední podniky a velké podniky
  • Příjem žádostí probíhá od 15. 6. do 30. 8. 2021.
Zvládnete podat žádost sami nebo ji raději necháte odborníkům, pro které je denní chlebem? Rádi vám s přípravou pomůžeme.

Neváhejte se na nás obrátit v případě pomoci s žádostí o dotaci, jsme tu pro vás.

Dotační výzvy týkající se výzkumu a vývoje:

TREND

TREND

Až 70% Dotace na aplikačně orientovaný výzkum a to za využití progresivních technologií jako je např. nanotechnologie či umělá inteligence (AI) pro malé, střední i velké podniky.

Potenciál

Potenciál

Až 50% dotace na vytvoření nebo rozvinutí kvalitního zázemí pro vlastní výzkumné a vývojové aktivity. Podpora je určena pro malé, střední i velké podniky.

Inovace - Inovační projekt

Inovace - Inovační projekt

S až 45% dotací uvedete do ostré výroby inovované produkty, které jste buď vyvinuli vlastním výzkumem a vývojem, nebo jste k těmto produktům získali práva. Podpora je určena malým, středním i velkým podnikům.

Aplikace

Aplikace

Až 70% dotace je určena na vývoj nových produktů, technologických postupů, procesů apod. Žádat mohou malé, střední i velké podniky.

ZAUJALY VÁS DOTACE?

Vyplňte formulář a my vám rádi pomůžeme.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky