Poslední miliardy v dotacích budou rozděleny na podzim

6 minut čtení
O GRANTEXU > Články a informace > O dotacích > Poslední miliardy v dotacích budou rozděleny na podzim

Do konce roku 2020 budou mezi firmy rozděleny poslední miliardy v dotacích. Budete mezi příjemci?

V programovém období 2014-2020 jsou pro Českou republiku z Evropských strukturálních a investičních (ESI) fondů vyčleněny prostředky ve výši téměř 24 miliard EUR.  Toto období se chýlí ke konci, ale k dispozici stále ještě zbývá velké množství prostředků. Firmy si nerozdělí pouze evropské peníze, připravena je i podpora z národního rozpočtu. Podpořeny budou investice do nových technologií, modernizace provozů, investice do budov, výzkum a vývoj a další…

Jaké projekty s našimi klienty nejčastěji řešíme?

1. Brzdí vaši firmu pomalé a komplikované procesy? Hledáte provozní úspory?  Digitalizujte.

Digitální transformace firem je v těchto dnech stále ožehavějším tématem. Množství firem si dnes uvědomuje, že s nástupem ekonomické krize nastává stále tvrdší konkurenční boj o klienty.

Firmy tak hledají nové způsoby, jak být více konkurenceschopný, jak lépe komunikovat s klienty, a jak být více flexibilnější.

Konkrétním řešením může například být:

 • Zefektivnění procesů napříč firmou - nákup, skladování, výroba, expedice, fakturace,
 • Efektivní sběr dat a jejich vyhodnocení – senzorika v oblasti výrobních, kvalitářských, logistických a technologických procesů,
 • Robotická automatizace procesů – finanční oddělení, personalistika, výroba,
 • Virtuální realita – prezentace, školení, obchod, veletrhy,
 • Praktické použití RFID technologie a internetu věcí (IoT)
 • a mnoho dalších…

Na podzim bude pro tuto oblast vyhlášeno několik dotačních titulů, v rámci kterých můžete získat  podporu například na:

 • Zpracování koncepčního plánu digitální transformace,
 • Pořízení nových technologií do výroby, které propojíte s informačními systémy,
 • Nákup informačních systémů a jejich implementace – ERP, MES, MIS,
 • Mzdy zaměstnanců, kteří se podílejí na implementaci projektu,
 • Náklady související s externí poradenskou firmou, která vymyslí digitalizaci vašich procesů a pomůže s implementací,
 • Hardware – tablety, senzory, RFID technologie, tiskárny a další…

2. Chcete získat náskok před konkurencí? Rozjeďte výzkum a vývoj na plné obrátky.

Další oblastí, která bude na podzim hojně podporována je výzkum a vývoj.

Cílem je podpořit firmy, které přichází s novými unikátními nápady, které obstojí na světových trzích. Dotaci mohou získat jak úplní nováčci, tak zkušené firmy, které mají za sebou řadu patentů.

Dotace na provozní náklady

Kvalitní projekt průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje, který má za cíl přinést zcela nové unikátní řešení, trvá standardně minimálně 2 roky. S tím souvisí značné provozní náklady na mzdy vývojářů, materiál či externí smluvní výzkum. Ušetřete na nákladech a získejte až 80% podporu.

Dotace na modernizaci infrastruktury

Máte kvalitní tým lidí, ale podmínky, ve kterých pracují nejsou ideální? Získejte dotaci až 50 % na modernizaci vašeho R&D centra. Podpora směřuje na nákup nových technologií, úpravu prostor, či na samotnou výstavbu.

Dotace na uvedení výsledku vývoje do praxe

Pracovali jste několik let na vývoji nového produktu či výrobního postupu? Jestliže se vám projekt povedl, můžete čerpat až 45% podporu na uvedení tohoto řešení do praxe. Dotace je zaměřena zejména na nákup nových technologií.

3. Chcete modernizovat vaši provozovnu, či postavit zcela novou na místě starého brownfieldu?

Trápí vás vysoké ceny za energie, nebo jen chcete zvýšit hodnotu vaší provozovny její modernizací? Využijte dotaci až 50 % v programu Úspory energie.

Výčet podporovaných opatření je velmi pestrý. Z hlediska investic do budovy můžete zateplovat, vyměnit okna, zdroj tepla, pořídit fotovoltaiku či vyměnit osvětlení. Dále také můžete upravit vaše výrobní procesy tak, že přinesou energetickou úsporu. V takovém případě pořídíte zcela nové technologie, které vyměníte za ty staré.

Další zajímavá podpora směřuje do revitalizací starých brownfieldů. Pokud plánujete totálně zrekonstruovat starou nevyužívanou budovu pro účely vašeho podnikání, či tento brownfield zbourat a vystavit na jeho místě zcela novou budovu, můžete se těšit až na 45% podporu.

Nenašli jste v článku informace o dotační podpoře, která vás zajímá? Chcete zkonzultovat možnosti dotací pro vaše investiční záměry?

Náš tým konzultantů je připraven se vám věnovat.

Hezké léto přeje

Mohlo by vás zajímat....

Aplikace

Aplikace

Až 70% dotace je určena na vývoj nových produktů, technologických postupů, procesů apod. Žádat mohou malé, střední i velké podniky.

Potenciál

Potenciál

Až 50% dotace na vytvoření nebo rozvinutí kvalitního zázemí pro vlastní výzkumné a vývojové aktivity. Podpora je určena pro malé, střední i velké podniky.

Technologie (Průmysl 4.0)

Technologie (Průmysl 4.0)

Dotace na technologie a vybavení. Dotace na propojení pořizovaných či stávajících technologií autonomní obousměrnou komunikací do výrobního procesu.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky

ZAJÍMÁ VÁS NĚKTERÁ Z DOTACÍ?

Vyplňte formulář a my vám rádi pomůžeme.