Pojištění uměleckých předmětů a sbírek

3 minuty čtení

O GRANTEXU > Články a informace > O pojištění > Pojištění uměleckých předmětů a sbírek

Koupě různých uměleckých předmětů se jeví jako výhodná investice a cesta ke zhodnocení finančních prostředků. Stejně jako každá jiná investice, i investice do umění s sebou nese určitá rizika. Kromě klasických rizik, jakými jsou například vodovodní škody nebo požár, nám sem vstupují například rizika spojená s transportem umění, krádež či nechtěné poškození například dětmi.

Jak se proti těmto rizikům chránit?

Pojišťovny dnes nabízí pojištění umění (nebo tzv. věcí zvláštní hodnoty) v rámci produktu na pojištění domácnosti. Tento produkt je ale primárně určen právě pro pojištění domácnosti a parametry pojištění umění jsou tak poměrně omezeny. Omezení se týká jak pojistných částek, tak rozsahu pojistného krytí.

Co tedy dělat, když běžné pojištění domácnosti nestačí?

Klientům, kteří to s uměním myslí vážně a mají cennější sbírky, běžné pojištění domácnosti nestačí.

Díky našim obchodním partnerstvím máme v této oblasti řešení i pro ty nejnáročnější klienty, a to u pojišťoven v ČR i v zahraničí. Speciální pojistné produkty na pojištění umění nejsou nijak závislé na pojištění domácnosti nebo nemovitosti. Klient si tedy může pojistit pouze uměleckou sbírku. Má tedy jasně stanoveno, kolik zaplatí za pojištění sbírky, což mu pak i usnadní výpočet zisku nebo návratnosti investice do umění.

Jelikož každá umělecká sbírka je svým charakterem unikátní, v oblasti pojištění se tak nejedná o nějaký unifikovaný produkt, ale každá nabídka je šitá na míru dle konkrétních potřeb a požadavků klienta.

Pokud i vy máte svou uměleckou sbírku a zajímá vás kvalitní pojištění, neváhejte nás kontaktovat pro bezplatnou a nezávaznou kalkulaci.


V případě vašeho zájmu o bezplatnou a nezávaznou nabídku pojištění uměleckých sbírek, nás neváhejte kontaktovat.

Mohlo by vás zajímat... 

Pojištění majetku a odpovědnosti

Pojištění majetku a odpovědnosti

Přečtěte si náš článek, který pojednává o pojištění majetku a odpovědnosti. Díky nám zjistíte podstatné informace, která se vám budou určitě hodit!

Jak probíhá spolupráce s pojišťovacím makléřem

Jak probíhá spolupráce s pojišťovacím makléřem

Zajímá vás, jak probíhá spolupráce s pojišťovacím makléřem? Přečtěte si všechny podstatné informace v našem článku!

ZAUJALA VÁS NABÍDKA POJIŠTĚNÍ?

Vyplňte formulář a my se vám ozveme zpátky.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky

  • Zajímají mě dotace soukromého sektoru
  • Zajímají mě dotace veřejného sektoru
  • Zajímá mě obojí