O digitalizaci a inovace je mezi malými a středními firmami zájem

2 minuty čtení

O GRANTEXU > Články a informace > O dotacích > O digitalizaci a inovace je mezi malými a středními firmami zájem

V polovině května ukončilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR příjem žádostí o dotaci ve 2. veřejné soutěži programu The Country for the Future. 

Malé a střední podniky v něm mohou získat dotaci na podporu zavádění inovací do praxe a to primárně inovace postupu a organizační inovace. Zejména organizační inovace jsou pak důležitým krokem k vyššímu stupni digitalizace podnikatelského sektoru v ČR. 

O dotaci byl tentokrát velký zájem, do soutěže se přihlásilo 60 projektů s celkovými rozpočtovanými náklady za cca. 700 mil. Kč a požadovanou dotací 400 mil. Kč, což podstatně převýšilo připravenou finanční alokaci výzvy. 

Je zřejmé, že stále více podnikatelů si začíná uvědomovat hlavní přínosy digitalizace pro jejich podnikání. Právě ona je totiž hlavním klíčem, jak v aktuální dynamické době lépe čelit novým výzvám díky vyšší efektivitě a automatizaci firemních výrobních i nevýrobních procesů. 

Pokud i vy uvažujete o možnostech digitalizace pro vaší firmu, právě teď je ten správný čas změnit úvahy na činy. Rok 2020 přinese v tomto směru hned několik možností, jak podpořit firmy v jejich digitální transformaci. Rádi vám pomůžeme vybrat ty nejvhodnější právě pro vás. 

Zajímá vás, jak na digitalizaci vaší firmy?

Napište nám a rádi s vámi probereme všechny možnosti.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky