Nový formulář pro podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob 2021

1 minuta čtení

O GRANTEXUČlánky a informace O daních > Nový formulář pro podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob 2021

Finanční správa na svých stránkách v polovině února zveřejnila již dlouho očekávány formulář daňového přiznání k dani z příjmů fyzických osob za zdaňovací období 2021. Formulář je dostupný v elektronickém portále MOJE DANĚ nebo v daňové informační schránce plus (tzv. DIS+).

Zveřejněný formulář umožňuje odeslat elektronické podání daňového přiznání ve stanoveném formátu a struktuře. Více informací naleznete v tiskové zprávě zveřejněné finanční správou zde.

Mohlo by vás zajímat...

Klienti Equa bank a změna registračních údajů

Klienti Equa bank a změna registračních údajů

Equa bank a Raiffeisenbank se spojily. Klientům zaniklé Equa bank tak vzniká oznamovací povinnost vůči správci dani, a to v souvislosti se změnou čísla účtu.

Změny v minimálních zálohách pro OSVČ 2023

Změny v minimálních zálohách pro OSVČ 2023

S účinností od 1. ledna 2023 jsou nařízením vlády č. 290/2022 Sb. zvýšeny minimální zálohy pro osoby samostatně výdělečně činné (dále jen OSVČ) na sociální i zdravotní pojištění. Podívejte se, k jakým změnám dojde v zálohách pro OSVČ v roce 2023.

Změna limitu pro povinnou registraci k DPH

Změna limitu pro povinnou registraci k DPH

V létě letošního roku vláda předložila návrh novely zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů, kterou by mělo dojít ke zvýšení limitu pro povinnou registraci plátce dle § 6 tohoto zákona (dále jen „ZDPH“) ze současného 1 000 000 Kč na 2 000 000 Kč. Změna by měla platit od 1. ledna 2023, nicméně novela zákona prošla prozatím druhým čtením v Poslanecké sněmovně, a tak není stále zcela jisté, jak bude tato novela finálně vypadat.

POTŘEBUJETE PORADIT S DANĚMI?

Vyplňte formulář a my se vám ozveme zpátky.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky

  • Zajímají mě dotace soukromého sektoru
  • Zajímají mě dotace veřejného sektoru
  • Zajímá mě obojí