Novela zákona o DPH vztahující se k e-commerce již plně v účinnosti

2 minuty čtení

O GRANTEXU > Články a informace O daních > Novela zákona o DPH vztahující se k e-commerce již plně v účinnosti

V průběhu května a června letošního roku jsme vás informovali o očekávaných změnách v uplatňování pravidel DPH u elektronického obchodování (tzv. e-commerce). Novela měla být účinná od 1. července 2021. V České republice však nebyl včas dokončen legislativní proces, a proto zákon nabývá účinnost až nyní, tj. od 1. října 2021. 

Pokud jde o období od 1. července 2021 do 30. září 2021, daňové subjekty mohou dobrovolně využít přímých účinků Směrnice Rady (EU), na jejímž základě měla být novelizace českého zákona o DPH provedena, tedy je-li to pro ně výhodné.

A jaké změny novela zákona o DPH obsahuje? O tom se dočtete více v naších článcích Změna pravidel DPH u elektronického obchodování – I. díl a druhý díl, který naleznete na tomto odkazu.

Autor: Ing. Lucie Kořínková, daňový poradce


Potřebujete pomoci s e-commerce? Obraťte se na nás, rádi vám pomůžeme. 

Mohlo by vás zajímat...

Klienti Equa bank a změna registračních údajů

Klienti Equa bank a změna registračních údajů

Equa bank a Raiffeisenbank se spojily. Klientům zaniklé Equa bank tak vzniká oznamovací povinnost vůči správci dani, a to v souvislosti se změnou čísla účtu.

Změny v minimálních zálohách pro OSVČ 2023

Změny v minimálních zálohách pro OSVČ 2023

S účinností od 1. ledna 2023 jsou nařízením vlády č. 290/2022 Sb. zvýšeny minimální zálohy pro osoby samostatně výdělečně činné (dále jen OSVČ) na sociální i zdravotní pojištění. Podívejte se, k jakým změnám dojde v zálohách pro OSVČ v roce 2023.

Změna limitu pro povinnou registraci k DPH

Změna limitu pro povinnou registraci k DPH

V létě letošního roku vláda předložila návrh novely zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů, kterou by mělo dojít ke zvýšení limitu pro povinnou registraci plátce dle § 6 tohoto zákona (dále jen „ZDPH“) ze současného 1 000 000 Kč na 2 000 000 Kč. Změna by měla platit od 1. ledna 2023, nicméně novela zákona prošla prozatím druhým čtením v Poslanecké sněmovně, a tak není stále zcela jisté, jak bude tato novela finálně vypadat.

POTŘEBUJETE POMOCI?

Vyplňte formulář a my se vám ozveme zpátky.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky

  • Zajímají mě dotace soukromého sektoru
  • Zajímají mě dotace veřejného sektoru
  • Zajímá mě obojí