Nové výzvy OPŽP

3 minuty čtení

Celkem je tak v tuto chvíli v rámci OPŽP otevřeno 27 výzev, z toho ve 25 výzvách již probíhá příjem žádostí. 

Nové výzvy přinášejí možnosti získat podporu v následujících oblastech: 

  • Podpořit preventivní protipovodňová opatření

Podporuje budování a rozšiřování varovných, hlásných, předpovědních a výstražných systémů na lokální úrovni případně analýzy odtokových poměrů s případnými návrhy možných protipovodňových opatření. Žadatelé mohou v programu získat dotaci až 85%, příjem žádostí v aktuálně vyhlášených výzvách pro tuto oblast bude zahájen 18. dubna 2017.

  • Rekultivace starých skládek

​Podporuje opatření, která vedou k odstranění a starých a technicky nedostatečně zabezpečných skládek. Podporu až 85% pak dostanou takové projekty, které stihnou žadatelé připravit nejpozději do konce června 2017, kdy bude ukončen příjem žádostí.

  • Prevence vzniku odpadů

Výzva je určena pro projekty, které přímo vedou k předcházení vzniku komunálních i průmyslových odpadů např. s pomocí realizace takových technických řešení ve výrobě, které umožní snížit množství vznikajícího odpadu na jednotku výrobku. Žadatelé z řad veřejného, ale i soukromého sektoru pak mohou získat podporu až do výše 85% ze způsobilých výdajů projektu.

  • Zateplení veřejných budov

​Mateřské školky, školy, radnice, kulturní domy ale i další typy veřejných budov je možné prostřednictvím aktuální dotační výzvy rekonstruovat za účelem zlepšení energetických vlastností budovy. Podporu až 40% lze získat na zateplení fasády, výměnu oken a dveří, výměnu zdroje tepla, ale i instalace systémů využívajících odpadní teplo v budovách.

(Zdroj: www.opzp.cz)

ZAUJALY VÁS DOTACE?

Vyplňte formulář a my se vám ozveme zpátky.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky

  • Zajímají mě dotace soukromého sektoru
  • Zajímají mě dotace veřejného sektoru
  • Zajímá mě obojí