Navýšení alokace na podporu a výzkumu u programu Aplikace

2 minuty čtení
O GRANTEXU > Články a informace O dotacích > Navýšení alokace na podporu a výzkumu u programu Aplikace

Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost navýšil alokaci výzvy VIII programu Aplikace. Z 2, 5 mld. Kč na celkovou výši 5, 9 mld. Kč.

Výzva Aplikace je určena podnikům všech velikostí, tedy v ní žádat mohou malé, střední i velké podniky. Cílem výzvy je získávání nových znalostí potřebných pro vývoj nových produktů, materiálů, technologií a služeb prostřednictvím realizace projektů průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje.

  • výše podpory je až 70 % dle velikosti podniku, maximálně 100 mil. Kč na jeden projekt v rámci tzv. účinné spolupráce, 50 mil. Kč realizované bez účinné spolupráce

K čemu je dotace určena:

  • Mzdy a pojistné výzkumných pracovníků, techniků a podpůrného technického personálu
  • Náklady na nástroje, přístroje a vybavení pořízených od třetích stran v podobě odpisů
  • Náklady na smluvní výzkum a poradenské služby výzkumu a vývoje
     

Získejte podporu i pro sebe

Rádi byste také získali podporu pro zázemí vlastního výzkumu a vývoje? Poslední letošní výzva OP PIK bude zájemcům otevřena od 8. 6. do 31. 7. 2021. Rádi vám s celým procesem pomůžeme.

V minulosti jsme psali o tom, jaké výzvy na podporu výzkumu a vývoje aktuálně existují, k přečtení ZDE. Jaký je mezi nimi rozdíl, se dočtete ZDE.  

Neváhejte se na nás obrátit v případě pomoci s žádostí o dotaci, jsme tu pro vás.

Dotační výzvy týkající se výzkumu a vývoje:

Potenciál

Potenciál

Až 70% dotace na vytvoření nebo rozvinutí kvalitního zázemí pro vlastní výzkumné a vývojové aktivity. Podpora je určena pro malé, střední i velké podniky.

Inovace – Inovační projekt

Inovace – Inovační projekt

S až 60% dotací uvedete do ostré výroby inovované produkty, které jste buď vyvinuli vlastním výzkumem a vývojem, nebo jste k těmto produktům získali práva. Podpora je určena malým, středním i velkým podnikům.

Aplikace

Aplikace

Až 85% dotace je určena na vývoj nových produktů, technologických postupů, procesů apod. Žádat mohou malé, střední i velké podniky.

TREND

TREND

Až 70% dotace na aplikačně orientovaný výzkum za využití progresivních technologií jako jsou např. nanotechnologie či umělá inteligence (AI).

ZAUJALY VÁS DOTACE?

Vyplňte formulář a my se vám ozveme zpátky.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky

  • Zajímají mě dotace soukromého sektoru
  • Zajímají mě dotace veřejného sektoru
  • Zajímá mě obojí