MMR - Podpora rozvoje regionů v roce 2019

3 minuty čtení

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) dne 22.11. 2018 vyhlásilo příjem žádostí v nových výzvách Podpory a rozvoje regionů pro rok 2019.

Nějaké novinky?

  • Rozhodně! Pro tento rok národní programy určené zejména pro města a obce přinášejí mnoho nových změn z hlediska možností, na které mohou žadatelé o podporu žádat. Asi nejzajímavější jsou z tohoto pohledu novinky v rámci podpory obcí do 3 000 obyvatel.
  • Kulturní a multifunkční domy, obecní domy, školní budovy apod. -  to jsou typy projektů, na jejichž rekonstrukci mohou obce do 3 000 obyvatel oproti předchozím letům nově žádat v rámci podpory investic do rekonstrukce a přestaveb veřejných budov.
  • Dětská a dopravní hřiště i veřejná sportoviště, koupaliště či naučné stezky - další zajímavou novinku představují dotace na budování a obnovu míst aktivního i pasivního odpočinku.
  • V neposlední řadě se v podporovaných titulech nově objevují rovněž možnosti podpory rekonstrukce, přestavby či výstavby objektů a jejich částí jakožto přípravy pro provozování služeb základní lékařské péče i obchodní obslužnosti.

Ze zkušeností a denního kontaktu s našimi klienty víme, že výše zmíněná témata velmi dobře reagují na aktuální potřeby nejedné obce či města. Věříme tedy, že vyhlášení programu a jeho zaměření pro rok 2019 bude vítaným krokem.

A co větší obce? 

Ani na větší obce se nezapomnělo. Obce s 3 001 až 10 000 obyvateli se mohou ucházet o podporu na projekty obnovy místních komunikací a obnovy sportovní infrastruktury. MMR pro jejich projekty nabízí až 60% podporu s horním limitem 5 mil. Kč. Obce s více než 10 000 obyvateli pak mohou předkládat své projekty na obnovu místních komunikací s maximální podporou 50% až do výše 15 mil. Kč.

ZAUJALY VÁS DOTACE?

Vyplňte formulář a my se vám ozveme zpátky.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky

  • Zajímají mě dotace soukromého sektoru
  • Zajímají mě dotace veřejného sektoru
  • Zajímá mě obojí