Konsolidace pojištění a dosažení výrazných úspor

2 minuty čtení

O GRANTEXU > Články a informace > O pojištění > Konsolidace pojištění a dosažení výrazných úspor

Pomohli jsme podnikateli optimalizovat celý pojistný program a ušetřit tak výrazné finanční prostředky:

  • snížení nákladů na pojištění o 25 %
  • snížení časových nároků na administrativu u klienta o 60 %
  • výrazné zjednodušení pojistného programu a zlepšení parametrů

Věnoval se pouze podnikání a o pojištění moc nepřemýšlel

Náš klient dlouhá léta úspěšně podniká ve stavebnictví. Za ta léta dle potřeby zakládal další nové společnosti, díky kterým rozšiřoval své aktivity. Každá z těchto společností byla samostatně pojištěna. Jak už to tak bývá, klient nechtěl pojištění věnovat příliš mnoho času a tak nově založenou společnost vždy pojistil tam, kde mu to zrovna přišlo výhodné. S růstem aktivit klienta rostlo i množství majetku, zásob, vozidel a jiných pojištěných věcí.

Když jsme s klientem navazovali spolupráci, jednalo se o celkem 11 společností pojištěných 13 různými pojistnými smlouvami u 4 pojišťoven.

Po prvotní rizikové prohlídce a provedení auditu a optimalizace pojistných smluv jsme klientovi zkonsolidovali celý pojistný program do 3 pojistných smluv u 2 pojišťoven. Díky tomu klientovi velmi výrazně klesla administrativní náročnost spojená s pojištěním a navíc jsme mu díky uzavření speciální holdingové pojistné smlouvy ušetřili zhruba 25 % nákladů.

Klientovi jsme navíc doporučili zvážit připojištění i dalších rizik, která pomohou eliminovat, případně výrazně snížit možné finanční škody, čehož klient velmi rád využil.

Mohlo by vás zajímat...

Příběh úspěšného žadatele – dotace Potenciál

Příběh úspěšného žadatele – dotace Potenciál

Chcete vyvíjet, ale nemáte na čem? Jste malý nebo střední podnik? S Potenciálem postavíte a vybavíte výzkumné středisko, anebo prototypovou dílnu. Umíte si představit projekty, které by mohly být podpořené z dotačního programu Potenciál? Zde je jeden z nich.

Rekonstrukce průmyslové haly v rámci programu Úspory energie

Rekonstrukce průmyslové haly v rámci programu Úspory energie

Jak využít co nejlépe starý sklad? Podívejte se na opatření, která proběhla v podniku našeho klienta v rámci dotačního programu Úspory energie a vedla tak k nárůstu obratu o více jak 40 %.

Jak na úspory energie v podniku

Jak na úspory energie v podniku

O tom, jak se podařilo uspořit náklady na energii malému průmyslovému pivovaru, se dočtete v naší případové studii. Kolik ročně ušetří? Jaké jsou další přínosy?

Digitalizace a automatizace není jen pro velké výrobní závody

Digitalizace a automatizace není jen pro velké výrobní závody

Myslíte si, že pod pojmem digitalizace se ukrývají složité, roboty řízené procesy, které se hodí jen do velkých firem? Nechte se vyvést z omylu. I malá firma může využít digitalizace ve svůj prospěch. Přečtěte si jak.

Případová studie: Jak automotive společnost snížila náklady na pojištění?

Případová studie: Jak automotive společnost snížila náklady na pojištění?

Firmy stále hledají možnost, jak snižovat své náklady, a to nejen v současné době, kdy tomu aktuální vývoj situace s pandemií COVID-19 a následný nepříznivý dopad na trh velmi přispívá. Přečtěte si naší případovou studii, ve které se dozvíte více informací!

Případová studie NAFIGATE Corporation a.s.

Případová studie NAFIGATE Corporation a.s.

Případová studie firmy Nafigate Corporation a.s., která připravuje průlomové inovace a technologie pro vstup na trh a následně je prodává formou licencí. Přečtěte si více informací v naší případové studii.

MŮŽEME POMOCI?

Vyplňte formulář a my se vám ozveme zpátky.

Máme přesah
v mnoha oblastech

Umíme tak provázat důležité informace specialistů z více oborů mezi sebou, najít nečekaná řešení a účinně pomoci při nejdůležitějších momentech v řízení firem, obcí či neziskovek.
 

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky