Kdy budou vypsány dotace na sportoviště?

3 minuty čtení
O GRANTEXU > Články a informace O dotacích > Kdy budou vypsány dotace na sportoviště?

Konkrétní podmínky budou obsaženy v jednotlivých výzvách, které Národní sportovní agentura (NSA) zveřejní na podzim tohoto roku. V současné době usiluje o navýšení alokace ze státního rozpočtu na podporu sportu tak, aby mohlo být podpořeno co nejvíce projektů. Tedy, jak se nejlépe připravit? Dá se přepokládat, že podmínky pro získání dotace zůstanou stejné či podobné těm předešlým. V časovém presu se NSA snaží získat především finance pro sportovní aktivity, a ne přepisovat dokumentaci.

Co již od NSA víme?

Jednotlivé oblasti podpory:

  • sportoviště a zázemí v obcích do 3 tis. obyvatel (název programu KABINA) s alokací 500 tis. na každou obec;
  • sportoviště v regionech (navazuje na stávající programy vyhlašované MŠMT) s předpokládanou výší dotace v max. výši 40 mil. Kč;
  • sportoviště krajského významu s parametry dle mezinárodních federací, s výší dotace v max. výši 100-150 mil. Kč na jednu akci, kdy předpokládáme realizaci 14 akcí, tj. na každý kraj jedna akce, která bude pro kraj zásadní prioritou;
  • národní sportovní centra určená primárně pro přípravu státní sportovní reprezentace.

Kdo si pamatuje loňský rok, ani v tom to nebylo o mnoho transparentnější. V době, kdy je ještě mělo pod sebou Ministerstvo školství a tělovýchovy, dotace byly slibované již na červen roku 2019, nakonec byli vypsány v srpnu téhož roku. Doba na přípravu se však neprodloužila – a navíc bylo potřeba doložit stavební povolení, které z avíza nevycházelo.

Pravděpodobně nezbývá než uchopit to tento rok tak, jak by bylo nejvhodnější už ten loňský a na výzvu se připravit již s předstihem.

5 tipů, jak na dotaci na sportoviště jsme napsali ZDE, zkuste načerpat inspiraci.

Neváhejte se na nás obrátit v případě pomoci s žádostí o dotaci na sportoviště.

Mohlo by vás zajímat....

Obnova a rozvoj materiálně technické základny regionálního školství

Až 90% dotace na novostavby vč. samostatných ucelených (samostatně kolaudovaných) etap dříve zahájené stavby, rekonstrukce a modernizace stávajících prostor (vč. nástaveb) v rámci obnovy a rozvoje materiálně technické základny regionálního školství.

Podpora obnovy sportovní infrastruktury

Podpora obnovy sportovní infrastruktury

Až 80% dotace na rekonstrukci např. školního hřiště (multifunkční a víceúčelové hřiště, sportoviště apod.) či tělocvičny.

ZAUJALY VÁS DOTACE?

Vyplňte formulář a my se vám ozveme zpátky.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky

  • Zajímají mě dotace soukromého sektoru
  • Zajímají mě dotace veřejného sektoru
  • Zajímá mě obojí