Jaké výhody přináší spolupráce s účetními specialisty?

Jeden z našich stávajících klientů se na nás obrátil s žádostí o nabídku na vedení účetnictví pro svou firmu. Důvodem pro poptávku bylo zejména to, že jeho dosavadní účetní, se kterou léta spolupracoval a s jejíž prací byl s ohledem na její pečlivost vysoce spokojen, se již rozhodla svou činnost ukončit.

Po prvních několika měsících klient ocenil přínosy naší spolupráce. Jedním z těchto přínosů byla plně elektronická forma spolupráce, díky které měl klient veškeré své doklady a zároveň nově i potřebné reporty plně k dispozici, a to jak ve svém počítači, tak i v mobilním telefonu.

Nejdříve byl okolnostmi donucen změnit stávající účetní, ale nakonec uznal, že spolupráce s GRANTEX přináší značné výhody.

Dalším nezanedbatelným přínosem bylo, že se o něj staral dvoučlenný tým, který nabídl plnou vzájemnou zastupitelnost. Díky tomu odpadlo řešení složitějších situací v případě, kdy jeho předchozí účetní onemocněla nebo byla na dovolené. V neposlední řadě klient ocenil kontinuální dohled daňového poradce a interakce, které se klientovi dostalo v případě, kdy v rámci jeho operativní činnosti nebyl zvolen daňově optimální postup.

Z pokračující spolupráce byla klientovi identifikována příležitost pro získání dotačního titulu. Ve spolupráci s našimi dotačními poradci byla pro klienta komplexně zpracována dotační žádost včetně dohledu nad splněním podmínek pro získání dotace. Díky tomu klient získal nezanedbatelné finanční prostředky na svůj další rozvoj. V rámci tzv. after-care služeb bylo následně dohlíženo na čerpání dotačních prostředků na stanovený účel, v souladu s pravidly a v maximální možné míře a prostřednictvím našich spolupracujících auditorů byl rovněž pro klienta zajištěn povinný audit čerpání dotačních prostředků.

Aplikace nových účetních metod přinesla nemalé úspory času a peněz.

Podnikání klienta se mezitím rozrostlo a dnes klientovi pomáháme nejen s běžným účetnictvím, ale i s vedením mzdové agendy a s daňovým poradenstvím jak rutinního, tak zásadnějšího charakteru. Z pokračující zpětné vazby od klienta již nyní víme nejen to, že je z naší spolupráce spokojen a doporučuje ji dále, ale že věcné přínosy ze spolupráce mnohonásobně převyšují cenový rozdíl v porovnání se svou předchozí účetní, který při navázání spolupráce s námi zaznamenal.

Další příběhy našich klientů

Případová studie: Jak automotive společnost snížila náklady na pojištění?

Případová studie: Jak automotive společnost snížila náklady na pojištění?

Firmy stále hledají možnost, jak snižovat své náklady, a to nejen v současné době, kdy tomu aktuální vývoj situace s pandemií COVID-19 a následný nepříznivý dopad na trh velmi přispívá.

Digitalizace a automatizace není jen pro velké výrobní závody

Digitalizace a automatizace není jen pro velké výrobní závody

Myslíte si, že pod pojmem digitalizace se ukrývají složité, roboty řízené procesy, které se hodí jen do velkých firem? Nechte se vyvést z omylu. I malá firma může využít digitalizace ve svůj prospěch. Přečtěte si jak.

Případová studie NAFIGATE Corporation a.s.

Případová studie NAFIGATE Corporation a.s.

Případová studie firmy Nafigate Corporation a.s., která připravuje průlomové inovace a technologie pro vstup na trh a následně je prodává formou licencí.

Máme přesah
v mnoha oblastech

Umíme tak provázat důležité informace specialistů z více oborů mezi sebou, najít nečekaná řešení a účinně pomoci při nejdůležitějších momentech v řízení firem, obcí či neziskovek.
 

MŮŽEME POMOCI?

Vyplňte formulář a my se vám ozveme.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky