Jaké výhody přináší spolupráce s účetními specialisty?

3 minuty čtení

O GRANTEXU > Články a informace > O daních > Jaké výhody přináší spolupráce s účetními specialisty

Jeden z našich stávajících klientů se na nás obrátil s žádostí o nabídku na vedení účetnictví pro svou firmu. Důvodem pro poptávku bylo zejména to, že jeho dosavadní účetní, se kterou léta spolupracoval a s jejíž prací byl s ohledem na její pečlivost vysoce spokojen, se již rozhodla svou činnost ukončit.

Po prvních několika měsících klient ocenil přínosy naší spolupráce. Jedním z těchto přínosů byla plně elektronická forma spolupráce, díky které měl klient veškeré své doklady a zároveň nově i potřebné reporty plně k dispozici, a to jak ve svém počítači, tak i v mobilním telefonu.

Dalším nezanedbatelným přínosem bylo, že se o něj staral dvoučlenný tým, který nabídl plnou vzájemnou zastupitelnost. Díky tomu odpadlo řešení složitějších situací v případě, kdy jeho předchozí účetní onemocněla nebo byla na dovolené. V neposlední řadě klient ocenil kontinuální dohled daňového poradce a interakce, které se klientovi dostalo v případě, kdy v rámci jeho operativní činnosti nebyl zvolen daňově optimální postup.
Z pokračující spolupráce byla klientovi identifikována příležitost pro získání dotačního titulu. Ve spolupráci s našimi dotačními poradci byla pro klienta komplexně zpracována dotační žádost včetně dohledu nad splněním podmínek pro získání dotace. Díky tomu klient získal nezanedbatelné finanční prostředky na svůj další rozvoj. V rámci tzv. after-care služeb bylo následně dohlíženo na čerpání dotačních prostředků na stanovený účel, v souladu s pravidly a v maximální možné míře a prostřednictvím našich spolupracujících auditorů byl rovněž pro klienta zajištěn povinný audit čerpání dotačních prostředků.

Aplikace nových účetních metod přinesla nemalé úspory času a peněz.

Podnikání klienta se mezitím rozrostlo a dnes klientovi pomáháme nejen s běžným účetnictvím, ale i s vedením mzdové agendy a s daňovým poradenstvím jak rutinního, tak zásadnějšího charakteru. Z pokračující zpětné vazby od klienta již nyní víme nejen to, že je z naší spolupráce spokojen a doporučuje ji dále, ale že věcné přínosy ze spolupráce mnohonásobně převyšují cenový rozdíl v porovnání se svou předchozí účetní, který při navázání spolupráce s námi zaznamenal.

Mohlo by vás zajímat...

Příběh úspěšného žadatele – dotace Potenciál

Příběh úspěšného žadatele – dotace Potenciál

Chcete vyvíjet, ale nemáte na čem? Jste malý nebo střední podnik? S Potenciálem postavíte a vybavíte výzkumné středisko, anebo prototypovou dílnu. Umíte si představit projekty, které by mohly být podpořené z dotačního programu Potenciál? Zde je jeden z nich.

Rekonstrukce průmyslové haly v rámci programu Úspory energie

Rekonstrukce průmyslové haly v rámci programu Úspory energie

Jak využít co nejlépe starý sklad? Podívejte se na opatření, která proběhla v podniku našeho klienta v rámci dotačního programu Úspory energie a vedla tak k nárůstu obratu o více jak 40 %.

Jak na úspory energie v podniku

Jak na úspory energie v podniku

O tom, jak se podařilo uspořit náklady na energii malému průmyslovému pivovaru, se dočtete v naší případové studii. Kolik ročně ušetří? Jaké jsou další přínosy?

Digitalizace a automatizace není jen pro velké výrobní závody

Digitalizace a automatizace není jen pro velké výrobní závody

Myslíte si, že pod pojmem digitalizace se ukrývají složité, roboty řízené procesy, které se hodí jen do velkých firem? Nechte se vyvést z omylu. I malá firma může využít digitalizace ve svůj prospěch. Přečtěte si jak.

Máme přesah
v mnoha oblastech

Umíme tak provázat důležité informace specialistů z více oborů mezi sebou, najít nečekaná řešení a účinně pomoci při nejdůležitějších momentech v řízení firem, obcí či neziskovek.
 

MŮŽEME POMOCI?

Vyplňte formulář a my se vám ozveme zpátky.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky

  • Zajímají mě dotace soukromého sektoru
  • Zajímají mě dotace veřejného sektoru
  • Zajímá mě obojí