Jak si udržet zákazníka, který je jednou nohou pryč?

8 minut čtení

O GRANTEXU > Články a informace O dotacích > Jak si udržet zákazníka, který je jednou nohou pryč?

Zhruba 70 % firem mělo už před dvěma lety připravenou strategii digitalizace jejich firmy nebo na ní začínalo pracovat. Celosvětově loni dle odhadů investovaly firmy do digitalizace kolem 2 bilionů dolarů. V roce 2020 zavádění využívání digitálních technologií už není jen o náskoku před konkurencí. Je to o udržení kroku s těmi, kteří se do ní pustili před vámi. Zařaďte se také mezi firmy, které se stíhají vyrovnat s tempem doby. Udržte svého zákazníka a nenechte ho konkurenci.


Zrod digitální ekonomiky

Pevnou telefonní linku, Zlaté stránky v každé domácnosti a internetové připojení, které se dříve počítalo po minutách, vystřídaly v běžném životě samozřejmé služby a technologie jako internet v mobilu, Uber (taxi služba), Alza (e-shop) a chytrá domácnost. Na těchto příkladech vidíme, jak výrazně a rychle mění digitalizace celá odvětví. Za několik málo let se nám celkem razantně mění nástroje, které určují způsob, jakým můžeme komunikovat. Se sebou navzájem, se stroji, technologiemi, které nás čím dál více obklopují – a jsou čím dál více samostatné. Můžeme předpokládat, že to je přitom jen začátek. Podnikatel začínající v garáži - Jeff Bezos, nyní jeden z nejbohatších lidí planety a zakladatel Amazonu, si včas uvědomil, jaký potenciál digitální revoluce má na podnikání a začal s ní již před rokem 2010. Včas přišel na to, že je třeba se zcela přizpůsobit novým pravidlům trhu.

Máte výrobní firmu a chcete si udržet své místo na trhu?

Co přinesou jednotlivé kroky digitalizace vám:

  • Zavedení efektivního plánování výroby - přinese objektivní posouzení reálné kapacity společnosti, vyšší flexibilitu a tím zajistí kratší dobu dodání klientovi
  • Automatizace a robotizace klíčových výrobních uzlů a systému skladování – přinese vyšší produktivitu, zkrácení průběžných dob a snižování zásob rozpracované výroby
  • Digitalizace toku dat do a z výroby (jako plány, reálné výrobní časy, prostoje, poruchy, vlastní proces obrábění apod.) – zminimalizuje časové ztráty, přináší možnost vyhnutí se poruše a zhoršování technického stavu stroje, opět má vliv na spokojenost klienta – tedy na kvalitu a rychlost dodání
  • Automatizace procesu průchodu zakázky firmou – přinese snížení zatížení zaměstnanců administrativou a tím dojde ke snížení nákladů

Vyrábí vaše firma dostatečně? A jak efektivně?

Společnost, které pomáháme se získáním dotace, pracuje s kovem a je výrobní firmou. Podívejte se na konkrétní opatření, která v rámci digitalizace proběhla, jak to funguje a s jakým výsledkem.

Nový MES systém

MES systém je ideální nástroj pro komplexní řešení digitalizace a automatizace výroby společnosti. Systém je stavěn na bázi modulů, které rozšiřují jeho funkcionalitu dle potřeb společnosti. Zavedením MES systému do firmy dojde k propojení všech výrobních procesů, jejich digitalizaci, umožní on-line sledování pro všechny zúčastněné, evidenci a vyhodnocování. Systém bude mít pod kontrolou zásoby, výrobu, nákup a logistiku. MES systém významně podporuje komplexní řízení všech procesů výroby.

Automatický vertikální skladovací systém

Jedná se o robotický automatický vertikální sklad umožňující obousměrnou komunikaci s MES systémem. V přední a zadní části jsou vertikálně uloženy police. Střední část je vyhrazena pro pohyb zakladače.

Jak to funguje: Operátor zvolí na obrazovce řídícího pultu požadované zboží – zakladač (výtah) se automaticky posune k polici, kde je požadované zboží uloženo – police je přesunuta na zakladač, ten ji následně sveze a přemístí na výdejní stůl. Sklad má výdejní otvor, který je kompletně vybaven ovládacím pultem s barevným dotykovým displejem a klávesnicí, bezpečnostní bariérou v přední části výdejního stolu ad.

Automatická pásová pila na kov

Poloautomatické řezání se stává neefektivní z důvodu rostoucích nákladů na práci a materiál – řešením je automatická pásová pila na kov umožňující komunikaci s MES systémem, kde i posuv materiálu je automatický. Precizní přesnost výroby (ovládání pilového pásu, řezací hlavy, čistícího kartáčku) probíhá skrz ovládací panel na přední straně pily.

Svařovací robotické pracoviště

Stroj vyniká dokonalou komunikací mezi všemi částmi zařízení, tzn. robot – svařovací zdroj – podavač drátu – polohovadla. Obsahuje softwarové řešení i pro off-line programování, které používá menu a symboly. Polohu hořáku lze upravit díky krokovacímu kolečku, dochází tak k dosažení nejlepšího výsledku svařování.

Vysokofrekvenční svářecí linka

Výhodou stroje je rychlost, přesnost, vysoká pevnost spojů a stabilita a výkon. Umožňuje spojení více vrstev, popř. silných materiálů, perfektní svár bez propalů a ztráty barevnosti, což vede ke snížení vizuálního efektu sváru na minimum.

Dotační podpora je určená pro podniky všech velikostí, území celé ČR, může žádat i Praha. 

Firma se za pomoci dotační podpory těmito opatřeními úspěšně dopracovala k výraznému nárůstu tržeb zakázek. Podařilo se jí také získávat data k zařízením i realizaci zakázek v reálném čase, tím došlo ke zvýšení efektivity přípravy a realizace. Dopomohla tak k tomu, aby udržela kvalitu služeb svým stávajícím zákazníkům, vyrovnala se konkurenci a získala tak zákazníky i nové. Zajímá i vás, jak pomoci vaší firmě k udržení konkurenceschopnosti?

Umíme pomoci s nalezením vhodného dotačního programu + umíme kompletně projekt připravit a oslovit potřebné úřady. Obraťte se na nás se zastřešením realizace projektu po věcné stránce, dokážeme zpracovat projektovou dokumentaci, pomoci s efektivním využitím alokovaných prostředků, podílet se na zajištění chodu projektu a nejen to.  Žádost o dotaci neznamená jen prvotřídní přípravu žádosti o dotaci, ale zahrnuje i následnou komunikaci.

Nezůstávejte pozadu. Udržte krok s konkurencí.

Neváhejte se na nás obrátit v případě pomoci se zpracováním žádosti. 

Dotační výzvy, kterých se to týká:

Mohlo by vás zajímat...

Technologie (Průmysl 4.0)

Technologie (Průmysl 4.0)

Až 45% dotace na technologie, vybavení a propojení pořizovaných či stávajících technologií autonomní obousměrnou komunikací do výrobního procesu.

Digitalizací firmy k věrnému zákazníkovi

Digitalizací firmy k věrnému zákazníkovi

O digitalizaci se hovoří ve všech sférách našeho života, ovšem pro malé a střední podniky to bude doslova jedna z klíčových taktik, jak přežít na trhu a prosadit se i vedle velkých, nadnárodních firem, které právě do digitalizace již teď investují značné prostředky.

Digitalizace a automatizace není jen pro velké výrobní závody

Digitalizace a automatizace není jen pro velké výrobní závody

Myslíte si, že pod pojmem digitalizace se ukrývají složité, roboty řízené procesy, které se hodí jen do velkých firem? Nechte se vyvést z omylu. I malá firma může využít digitalizace ve svůj prospěch. Přečtěte si jak.

Přijďte se podívat na  některou z našich akcí:

ONLINE SEMINÁŘ: Nová zelená úsporám – Novostavby bytových a rodinných domů

ONLINE SEMINÁŘ: Nová zelená úsporám – Novostavby bytových a rodinných domů

Zveme vás na bezplatný online seminář, na kterém se dozvíte podstatné informace o novostavbě bytových a rodinných domů díky programu Nová zelená úsporám.

ZAUJALY VÁS DOTACE?

Vyplňte formulář a my vám rádi pomůžeme.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky