Jak ochránit firemní data

5 minut čtení

O GRANTEXU > Články a informace O dotacích > Jak ochránit firemní data

Zajímává vás, co aktuálně trápí IT manažery českých firem? Jaké jsou možnosti ochrany vašich dat v počítači? Co je to datový trezor a jak funguje v praxi? Pokud ano, přečtěte si náš článek nebo se rovnou přihlašte na bezplatný webinář na téma o neustále rychleji se rozvíjejícím odvětví - KYBERBEZPEČNOSTI.

Co aktuálně trápí IT manažery českých firem?

Jedním z největších témat, které aktuálně rezonuje většinou IT oddělení českých i zahraničních společností a institucí je nepochybně ochrana dat. V sektoru kybernetické bezpečnosti se o ní mluví dnes a denně, ale v běžné praxi se jen málokdy implementačně dovede do stavu, který lze považovat za dostatečný a uspokojivý. Protože z historie víme, že nejslabším článkem kybernetické bezpečnosti je bohužel skoro vždy nepoučený uživatel, je třeba neustále myslet na možnost konfrontace s bezpečnostním incidentem. Ten v nejkrajnějším důsledku může způsobit ochromení společnosti či únik klíčových dat, což může být ve vysoce konkurenčním prostředí větší pohromou, než „zašifrování“ dat za účelem vydírání.

Jak uchránit svoje data?

Možností na ochranu dat je hned několik. Existuje mnoho firem, které se již dlouhodobě zabývají oblastí uchovávání, zálohování a bezpečností dat. Právě v reakci na nejednoduchost těchto oblastí vznikají nové technologie, které splňují vysokou úroveň zabezpečení při zachování rozumného uživatelského komfortu. Jednou z nich je například datový trezor. Další možností je neustálé vzdělávání svých zaměstnanců, například i skrze náš seminář.

Datový trezor pro vaše klíčová data

Jednou z technologických novinek v oblasti kyberbezpečnosti je již zmiňovaný „datový trezor“. Jedná se o plnohodnotné řešení ochrany vašich klíčových dat. Datový trezor vám může zajistit:

 • Ochranu dat jak v interním datovém centru, tak i v cloudu
 • Standardní datové a souborové služby pro ukládání dat uživatelů či aplikací
 • Integraci s vaší virtuální infrastrukturou
 • Komplexní ochranu proti ransomware (virovým) útokům
 • Zabezpečený 24/7 přístup k aplikačním datům pro vývojové týmy
 • Strojové učení při hledání bezpečnostních anomálií
 • Kontrolu dodržování pravidel nakládání s daty či existence bezpečnostních záplat v případě aplikací
 • Integraci s jakýmkoliv stávajícím zálohovacím řešením
 • Obnovu dat v jakémkoliv čase, kdekoliv v řádu jednotek minut
 • Rychlou implementaci
 • Jednoduchost v obsluze

Jak datový trezor pracuje v praxi?

Datový trezor neznamená, že data jsou uzamčena v nějakém kovovém pouzdře a uživatelé k nim nemají přístup dokud nezadají PIN či heslo, ale jeho princip je přesně opačný. Klíčová data produkovaná uživateli či aplikacemi jsou opatřena technologiemi vedoucími k rychlé obnově kdykoliv je potřeba. Útočník, kterého nechtěně uživatel svou neopatrností vpustí do firemního obsahu aktivuje šifrovací algoritmy, které jsou vysoce inteligentní a standardními prostředky téměř neidentifikovatelné. Tato aktivace je však díky strojovému učení technologie datového trezoru detekována jako anomálie či hrozba a aktivují se procedury obnovy ze zálohy k poslední neporušené změně. Technologie datového trezoru navíc může aktivně provádět scan obsahu jednotlivých aplikací na existenci známých či nově nalezených hrozeb (CyberScan a Antivirus) a tím eliminovat samotné zavlečení nežádoucího obsahu do firemních dat.

Zdroj: www.dpdc.cz


Chcete mít jistotu, že podáte úspěšný projekt?
Ozvěte se nám, rádi vám se získáním dotace pomůžeme.

MŮŽEME VÁM POMOCI?

Vyplňte formulář a my se vám ozveme zpátky.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky

 • Zajímají mě dotace soukromého sektoru
 • Zajímají mě dotace veřejného sektoru
 • Zajímá mě obojí