Dotace z národního plánu obnovy pro podnikatele

3 minuty čtení

O GRANTEXU > Články a informace O dotacích > Dotace z národního plánu obnovy pro podnikatele

Stále častěji diskutovaný dokument, který znamená vzpruhu pro českou ekonomiku v podobě téměř 200 mld. Kč, je právě Národní plán obnovy (NPO). Vybrali jsme ty nejzajímavější dotace věnované českým firmám.  

Výhodou je, že získat podporu mohou podniky všech velikostí a z celé ČR.

Podpora pro úspěšný rozvoj podnikání

Digitalizujte

Svět jde dopředu, doba se mění, je třeba na ni reagovat. Přiblížit podnik blíže digitální transformaci je možné za využití podpory na investice nebo pořízení ICT produktů a služeb.

  • Dotaci lze získat na opatření, která vedou k automatizaci podniku s cílem zefektivnění výroby, minimalizace zmetkovosti, zlepšení komunikace mezi jednotlivými odděleními či zpřehlednění skladových dispozic.

Jak také lze přistupovat k digitalizaci jsme psali v článku Digitalizací firmy k věrnému zákazníkovi. Konkrétní příklad na truhlářské firmě naleznete v článku Digitalizace a automatizace není jen pro velké výrobní závody

ICT a sdílené služby – Digitální podnik

ICT a sdílené služby – Digitální podnik

Až 45% dotace na pořízení ICT produktů a služeb - např. investice do HW, SW a ostatních strojů i zařízení pro malé a střední podniky.

Virtuální podnik

Virtuální podnik

Až 40% podpora zvyšování digitální úrovně podniků prostřednictvím nákupu a zavádění pokročilých nevýrobních digitálních technologií určených k automatizaci, digitalizaci dat a efektivnějšího propojení a řízení firemních procesů.

Přejděte na čistší zdroje energie a oběhové hospodářství

I zde lze aplikovat předchozí větu, svět jde dopředu a mění se, některé změny je třeba zpomalit či vymyslet pro ně jiná řešení. Reakcí na aktuální dění je podpora směřovaná právě do přechodu na čistší zdroje energie a oběhového hospodářství. To nabývá v posledních letech na důležitosti, co bylo celkem nedávno trendem, bude v blízké budoucnosti nutností. Vyšší soběstačnost podniku je sázkou na jistotu.

  • Z podpory lze pořídit fotovoltaické elektrárny či zrealizovat opatření využívající vodu v podniku. 
Fotovoltaiky pro podnikatele

Fotovoltaiky pro podnikatele

35-50 % dotace na pořízení a instalaci systémů fotovoltaiky včetně akumulace energie, projektovou dokumentaci stavby (fotovoltaické elektrárny) a inženýrskou činnost ve výstavbě - externě nakupované služby.

Cirkulární ekonomika – úspora vody

Cirkulární ekonomika – úspora vody

Až 40% podpora přechodu na oběhové hospodářství prostřednictvím vybudování recyklační infrastruktury, využívání druhotných surovin a optimalizací spotřeby vody a další.

Zkoumejte a vyvíjejte

Bez pokroku člověk ani firma daleko nedojde. Je třeba reagovat stále na dění na trhu

  • Pomoci vám mohou dotace na výzkum a vývoj. Díky nim je možné zaplatit mzdy a pojistné výzkumných pracovníků a techniků, náklady na nástroje, přístroje v podobě odpisů, vybudování a vybavení laboratoře a další.
TREND

TREND

Až 70% dotace na aplikačně orientovaný výzkum za využití progresivních technologií jako jsou např. nanotechnologie či umělá inteligence (AI).

The Country for the Future – zavádění inovací do praxe

The Country for the Future – zavádění inovací do praxe

Až 50% dotace na zavádění inovací v podnicích včetně pořízení know-how, potřebných technologií či certifikace nových výrobků před samotným spuštěním výroby nebo poskytováním služby. Program podporuje inovace produktu i postupů.

Prostředí pro život

Prostředí pro život

Program Prostředí pro život na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací v oblasti životního prostředí.

Doprava 2020+

Doprava 2020+

Program je zaměřen na podporu projektů aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje. Dotace na posílení společenských a ekonomických přínosů dopravy.

ZAUJALA VÁS DOTACE Z NPO?

Vyplňte formulář a my vám rádi pomůžeme.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky

  • Zajímají mě dotace soukromého sektoru
  • Zajímají mě dotace veřejného sektoru
  • Zajímá mě obojí