Dotace na digitalizaci podniku - získejte až 45% podporu

5 minut čtení

O GRANTEXU > Články a informace O dotacích > Dotace na digitalizaci podniku - získejte až 45% podporu

Řídící orgán OP PIK provedl dnes aktualizaci programu ICT a sdílené služby - Digitální podnik. Došlo tak k přesunutí příjmu žádostí o dotaci - příjem startuje již 15. 9. 2021! Jedná se o výzvu průběžnou, a to znamená jediné, je velmi důležité podat žádost mezi prvními! V našem článku se dozvíte více podrobností.

Pokud chcete udržet krok s konkurencí, či být o jeden napřed, čerpejte i vy podporu na digitalizaci vašeho podniku. S přípravou žádosti vám rádi pomůžeme. 

Kdo může podpory využít?

  • Malé a střední podniky, které mají provozovnu mimo hlavní město Prahu. 

Kolik můžu získat?

  • Počítá se s podporou od 0,5 mil Kč do 30 mil. Kč.
  • Malý podnik může dosáhnout až na 45 % způsobilých výdajů a střední podnik až na 35 %.

K čemu je podpora určena? 

V této výzvě může dotaci získat projekt zaměřený na digitalizaci, automatizaci či robotizaci procesů.

1. Digitální transformace firmy

Zde se jedná o podporu nákupu nevýrobních technologií, umožňujících vytvořit funkční propojený celek efektivnější pro řízení a chod firmy. Podporovány budou například chytré senzory umožňující monitoring provozních parametrů, jako je spotřeba, teplota, aktuální stav, dále systémy pracující na bázi AI, inteligentní dohledové systémy použitelné např. i pro dohled sítí fyzické infrastruktury, MIS, pokročilé softwarové nástroje pro programátory, softwarové návrháře, softwarové licence (CAD, Inventor, Photoshop atd.), virtualizační platformy, dohledové systémy včetně jejich nezbytných částí, servery, switche, routery atd.

2. Logistické a skladové technologie

Dotace se zaměří především na pořízení robotických autonomních strojů pro přepravu zboží, nebo robotické uklízení v areálu firmy, technologie RFID, čtečky QR kódů, rozpoznávání obrazu za pomocí neuronových sítí, NFC technologie, sledování stavu zakázek DCS / MES.

3. Vnitropodniková konektivita

Investice by měly vést k zajištění konektivity uvnitř podniku (aktivní, pasivní prvky sítě a stavební práce v areálu firmy).

4. Kybernetická bezpečnost

Dotace budou směřovány hlavně na opatření ke zvýšení kybernetické bezpečnosti a datové stability v době zvýšeného ohrožení daného přechodem řady firem do virtuálního prostoru. Podporována bude také systémová integrace pořizovaných či rozšiřovaných IT řešení, systémů a zabezpečení, služby poradců a expertů v oboru počítačové bezpečnosti.

5. Kancelářské aplikace nebo aplikace pro daňovou evidenci

Počítá se také s podporou jednoduchých, základních účetních programů, tedy podnikový informační systém s omezenou funkcionalitou je možno pořídit za cenu, která bude v souhrnu tvořit max. 20 % ze způsobilých výdajů.


Naprosto zásadním klíčem k získání dotace, ale i úspěšné implementaci takového projektu, je mít připravený plán digitalizace vaší společnosti. Prvním krokem je zpracování procesní analýzy, která následně navrhne digitální řešení. Proto spolupracujeme s nezávislými odborníky na projekty digitální transformace firem a s vytvořením takového plánu vám umíme pomoci.

S námi se dotace vyplatí.

ZAUJALA VÁS DOTACE?

Vyplňte formulář a my vám rádi pomůžeme.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky

  • Zajímají mě dotace soukromého sektoru
  • Zajímají mě dotace veřejného sektoru
  • Zajímá mě obojí