Dotace Aplikace na podporu výzkumu a vývoje prodloužena

4 minuty čtení
O GRANTEXU > Články a informace O dotacích > Dotace Aplikace na podporu výzkumu a vývoje prodloužena

Cílem výzvy je získávání znalostí potřebných pro vývoj nových produktů, materiálů, technologií a služeb pomocí realizace projektů průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje. V článku najdete, na co je možné získat podporu, jaká je výše dotace, i kdo o ni může žádat.

Dobrou zprávou pro ty, co ještě nezačali s přípravou, je, že příjem žádostí o podporu byl prodloužen do 1. 9. 2021. A pokud si nevíte v jakékoliv fázi projektu rady, ozvěte se nám, rádi vám pomůžeme.

Můžete žádat o podporu nejen na mzdy výzkumných pracovníků

 • V této výzvě mohou o podporu žádat malé, střední podniky i velké podniky a podniky vlastněné až ze 100 % veřejným sektorem.
 • Počítá se i s organizacemi pro výzkum a šíření znalostí.
 • Rozhodující pro způsobilost požádání je umístění provozovny podniku, to musí být mimo hl. město Prahu. 
 • Žadatel zařazený do kategorie velký podnik může podat pouze jeden projekt, malé a střední podniky až tři projekty.

Jak vysokou podporu získáte? 

Výše dotace v této výzvě se pohybuje od minimální hodnoty 2 mil. Kč až do maximální výše 50 mil. Kč na projekty, které jsou realizované bez tzv. účinné spolupráce. Pokud prokážete účinnou spolupráci podle předem daných kritérií, můžete získat až 100 mil. Kč.

Podmínkou také je, aby byl podíl aktivit podnikatelských subjektů na celkových způsobilých výdajích minimálně 50 %, přičemž maximální dotační míra podpory za celý projekt činí 70 %.

 • Podporován může být současně experimentální vývoj i průmyslový výzkum v rámci jednoho projektu, ale podíl průmyslového výzkumu nesmí překročit 50 % ze způsobilých výdajů.
 • Celý projekt nemůže být složen pouze z výzkumných aktivit, ale může být složený jen z vývojových aktivit.

K čemu je dotace určena?

 • Mzdy a pojistné výzkumných pracovníků, techniků a ostatního technického podpůrného personálu,

 • náklady na nástroje, přístroje a vybavení pořízených od třetích stran v podobě odpisů dlouhodobého hmotného movitého majetku,

 • náklady na smluvní výzkum,

 • náklady na poradenské služby VaV a také dodatečné režijní a ostatní provozní náklady včetně nákladů na materiál a dodávky.

V minulosti jsme psali o tom, jaké výzvy na podporu výzkumu a vývoje aktuálně existují, k přečtení ZDE. Jaký je mezi nimi rozdíl, se dočtete ZDE.  

Zapojte se do výzvy Aplikace s vaším zajímavým projektem, rádi vám s jeho přípravou pomůžeme. Provedeme vás kompletně celým procesem od zpracování projektu až po úspěšné získání dotační podpory.

Dotační výzvy týkající se výzkumu a vývoje:

TREND

TREND

Až 70% dotace na aplikačně orientovaný výzkum za využití progresivních technologií jako jsou např. nanotechnologie či umělá inteligence (AI).

Potenciál

Potenciál

Až 50% dotace na vytvoření nebo rozvinutí kvalitního zázemí pro vlastní výzkumné a vývojové aktivity. Podpora je určena pro malé, střední i velké podniky.

Inovace – Inovační projekt

Inovace – Inovační projekt

S až 60% dotací uvedete do ostré výroby inovované produkty, které jste buď vyvinuli vlastním výzkumem a vývojem, nebo jste k těmto produktům získali práva. Podpora je určena malým, středním i velkým podnikům.

Aplikace

Aplikace

Až 85% dotace je určena na vývoj nových produktů, technologických postupů, procesů apod. Žádat mohou malé, střední i velké podniky.

ZAUJALY VÁS DOTACE?

Vyplňte formulář a my se vám ozveme zpátky.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky

 • Zajímají mě dotace soukromého sektoru
 • Zajímají mě dotace veřejného sektoru
 • Zajímá mě obojí