Další miliarda na podporu fotovoltaických systémů!

2 minuty čtení

O GRANTEXU > Články a informace O dotacích > Další miliarda na podporu fotovoltaických systémů!

Výzva na podporu fotovoltaických systémů s/bez akumulace z Národního plánu obnovy si získalo spoustu zájemců. Díky této odezvě se Ministerstvo průmyslu a obchodu rozhodlo zvýšit alokaci až o 1 mld. Kč. Firmy, které buď vlastní nemovitost anebo ji mají celou v nájmu, tak budou mít šanci si rozdělit 4 mld. Kč namísto původních tří.

Druhá pozitivní zpráva je, že se termín podávání žádostí prodloužil do 31. 8. 2022. Žadatelé tak mají více času na přípravu žádostí.

Fotovoltaická elektrárna - dotace

Ministr průmyslu a obchodu, Jozef Síkela, dodal:

„Podpora obnovitelných zdrojů v čele s fotovoltaickými systémy je jedním z hlavních směrů, kterým se musíme vydat nejen v rámci snahy snižovat emise, ale také minimalizovat naši energetickou závislost na Rusku. Proto jsem rád, že můžeme alokaci na výstavbu nových fotovoltaických zdrojů navýšit a dalším podnikatelům pomoci se snížením nákladů na energie a se zvýšením energetické soběstačnosti.“

Výzva je otevřena pro všechny podniky, což znamená, že MPO podpoří malé, střední i velké podniky bez ohledu na jejich velikost z celkových způsobilých výdajů projektu. Míra podpory na fotovoltaickou elektrárnu je 35 %, zatímco na akumulaci je 50 % (v případě Prahy by to bylo 45 %).

Chcete mít jistotu, že podáte úspěšný projekt?
Ozvěte se nám, rádi vám se získáním dotace pomůžeme.

DOTAČNÍ PROGRAMY

Fotovoltaiky pro podnikatele

Fotovoltaiky pro podnikatele

35-50 % dotace na pořízení a instalaci systémů fotovoltaiky včetně akumulace energie, projektovou dokumentaci stavby (fotovoltaické elektrárny) a inženýrskou činnost ve výstavbě - externě nakupované služby.

MŮŽEME VÁM POMOCI?

Vyplňte formulář a my se vám ozveme zpátky.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky

  • Zajímají mě dotace soukromého sektoru
  • Zajímají mě dotace veřejného sektoru
  • Zajímá mě obojí