Aktualizace harmonogramu výzev OP PIK pro rok 2020

2 minuty čtení

O GRANTEXU > Články a informace > O dotacích > Aktualizace harmonogramu výzev OP PIK pro rok 2020

Agentura pro podnikání a inovace ve spolupráci s MPO opět aktualizovala harmonogram dotačních výzev pro rok 2020. Jaké změny aktualizace přinesla? 

Tentokrát si změnu harmonogramu vyžádala nutnost posunutí termínu vyhlášení nové výzvy v programu Nízkouhlíkové technologie - Úprava bioplynu na biometan a jeho vtláčení do sítě. MPO k této změně přistupuje z důvodu nutnosti opětovného projednání modelu hodnocení a kritérií pro hodnocení projektů na Monitorovacím výboru OP PIK. 

Nově by tak měla být výzva vyhlášena k 1. červenci 2020 s příjmem žádostí od 15. července do 18. prosince 2020. Více informací o programu ZDE

Další dotace OP PIK, vyhlašované v průběhu léta 2020

Inovace - Inovační projekt

S až 45% dotací uvedete do ostré výroby inovované produkty, které jste buď vyvinuli vlastním výzkumem a vývojem, nebo jste k těmto produktům získali práva. Podpora je určena malým, středním i velkým podnikům.

Aplikace

Až 70% dotace je určena na vývoj nových produktů, technologických postupů, procesů apod. Žádat mohou malé, střední i velké podniky.

Potenciál

Až 50% dotace na vytvoření nebo rozvinutí kvalitního zázemí pro vlastní výzkumné a vývojové aktivity. Podpora je určena pro malé, střední i velké podniky.

Kompletní harmonogram je k dispozici přímo na stránkách Agentury pro podnikání a inovacíe ZDE.

Potřebujete pomoci s dotací?

Napište nám a my se vám ozveme.

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky