200 miliard v rámci Národního plánu obnovy: Využijte tuto unikátní příležitost i vy

5 minut čtení

O GRANTEXU > Články a informace > O dotacích > 200 miliard v rámci Národního plánu obnovy: Využijte tuto unikátní příležitost i vy

Českým firmám se otevírají dokořán další velké dotační dveře. Téměř 200 miliard korun chce vláda investovat do restartu a modernizace ekonomiky, na které se podepsala koronavirová pandemie. Peníze půjdou například do digitální transformace podniků, transformace průmyslu, čistších zdrojů energie či cirkulární ekonomiky a recyklace. Šance získat dotaci je velká, proto neváhejte.

Národní plán obnovy (NPO) je významný dokument, na základě kterého vláda uvolní 199,902 miliard korun v podobě dotačních grantů pro české firmy, organizace a projekty všech velikostí. Investice se rozdělí do šesti stěžejních oblastí, které potřebují obnovu a modernizaci nejvíce. My se zaměřujeme primárně na tyto tři pilíře, v rámci kterých vám pomůžeme dotaci získat:

Cirkulární ekonomika, recyklace a průmyslová voda

Tento pilíř cílí podle NPO na urychlení přechodu na oběhové hospodářství, prevenci vzniku odpadů, navýšení recyklační infrastruktury a zvýšení obsahu recyklovaných materiálů ve výrobcích stejně jako na omezení plýtvání druhotnými surovinami.

Pro oblast cirkulárních řešení ve firmách vláda uvolní 1 miliardu korun, kterými podpoří 70 vybraných projektů. Stejnou částku chce investovat do úspory vody v průmyslu, kde ji rozdělí 50 projektům. Na budování recyklační infrastruktury investuje stát 1,6 miliard korun, v rámci kterých podpoří 300 projektů. Celkem 800 milionů korun v dotacích pak spadá do oblasti budování odpadové-energetické infrastruktury pro nakládání s vybranými druhy odpadů. Zde bude vybráno 10 projektů.

Přečtěte si více >>

Transformace průmyslu a přechod na čistší zdroje energie

Smyslem tohoto pilíře je podle NPO rozvoj fotovoltaických zdrojů a dalších náhrad fosilních zdrojů energie. Cílem je snížit emisní zatížení a modernizovat rozvody tepelné energie.

Na výstavbu nových fotovoltaických zdrojů o 270 MWp je přidělen rozpočet 5 miliard korun. V oblasti modernizace distribuce tepla v rámci soustav zásobování teplem pak celková dotace činí téměř 1,7 miliard.

Přečtěte si více >>

Digitální transformace podniků

NPO chce tímto pilířem umožnit digitalizaci v českých firmách a využití moderních technologií, které, jak dnešní doba ukázala, odhalují v podnikání velký potenciál.

Do programu digitální transformace a zvýšení odolnosti firem včetně kybernetické bezpečnosti se mohou přihlásit výrobní i nevýrobní společnosti. V této oblasti budou rozděleny dotace ve výši bezmála 4,7 miliard korun. Na propojení hubů v síti Evropských digitálních inovačních hubů se investuje částka 200 milionů, na vznik testovacích a experimentálních zařízení pak 130 milionů a pro založení Platformy pro digitalizaci průmyslu 9 milionů korun.

Přečtěte si více >>

NPO tak představuje velkou příležitost pro všechny, kteří chtějí oživit či rozvinout své podnikání. Podání žádostí o dotace je v těchto pilířích zatím plánováno na říjen 2021. 

Máte-li o ně zájem, ozvěte se nám. Jako grantoví odborníci se stovkami úspěšných projektů vám pomůžeme zvolit správný dotační program, žádost sepsat i podat se všemi jejími náležitostmi tak, abychom maximalizovali šanci, že ji skutečně získáte.

ZAUJALY VÁS DOTACE?

Vyplňte formulář a my vám rádi pomůžeme.

Napište nám nebo
volejte zdarma 800 151 111

S námi Vám neutečou žádné důležité novinky